PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 9 wrzesień 2010

CZYSZCZENIE SIECI WODOCIĄGOWEJ

img Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oławie informuje, że od dnia 09.09.2010 r. prowadzone będą prace związane z czyszczeniem sieci wodociągowej na terenie miasta Oławy.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości wody przesyłanej przez miejskie sieci wodociągowe i tłoczonej już bezpośrednio do Odbiorców . Szczególnie chodzi o pozbycie się charakterystycznego żółtawego, niekiedy ciemnobrunatnego koloru wody pojawiającego się po wystąpieniu awarii lub zmianach przepływu wody w sieci.

Czyszczenie sieci rozpocznie się od Zakładu Uzdatniania Wody w Nowym Otoku i będzie kontynuowane w kierunku centrum miasta, a następnie poszczególnych osiedli domków jednorodzinnych tj. Nowy Górnik, Zaodrze, Polna, Zwierzyniec Duży. Prace prowadzone będą sukcesywnie na poszczególnych ulicach, bądź większych rejonach miasta. Ze względów technicznych oraz w celu ograniczenia do minimum uciążliwości dla Odbiorców wody prace te prowadzone będą tylko w nocy.

W związku z powyższym informujemy wszystkich Mieszkańców Oławy,że począwszy od 09.09.2010 r. będą występowały na terenie miasta okresowe wyłączenia wody poszczególnych ulic lub nawet całych rejonów miasta. Uczynimy wszystko aby wyłączenia te nie trwały dłużej niż 8 godzin. Niemniej jednak, zakłócenia w dostawie wody będą występowały nie tylko w rejonie gdzie będzie odbywało się płukanie sieci, ale w związku z zamykanymi zasuwami trasowymi, przebarwienia wody występować mogą nawet na obrzeżach miasta. Również po włączeniu wody na wyczyszczonym odcinku, będą mogły pojawiać się w dalszych rejonach miasta okresowe przebarwienia wody.

Informujemy, że prace związane z płukaniem sieci wodociągowej będą prowadzone w poszczególnych rejonach miasta kilkakrotnie, głównie w godzinach nocnych, pomiędzy godziną 22:00 a 6:00, od poniedziałku do piątku, tzn. w każdym tygodniu rozpoczną się od poniedziałkowej nocy, a skończą się w sobotni poranek. Prosząc Mieszkańców Oławy o wyrozumiałość z powodu utrudnień, na jakie będą w tym okresie narażeni, dołożymy wszelkich starań, aby uciążliwości te ograniczyć do minimum.

Bardziej szczegółowe informacje nt. terminów i godzin czyszczenia poszczególnych ulic będziemy przekazywać sukcesywnie za pomocą Gazety Powiatowej, Oławskiej Telewizji Kablowej oraz rozwieszanych ogłoszeń. Prosimy w tym okresie o szczególne zwracanie uwagi na pojawiające się na ulicach i klatkach schodowych nasze ogłoszenia, w których będziemy informować o planowanych wyłączeniach wody i płukaniach sieci.

O wszystkich występujących nieprawidłowościach związanych z dostawą wody po zakończonym płukaniu tzn. obniżone ciśnienie, brak wody, prosimy informować nasz zakład dzwoniąc pod numer 71/303 95 21 ( do godz. 15 – tej ) lub 994 ( po 15 – tej ).

Prosimy również o zabezpieczenie się, na czas prowadzonych prac, w niezbędną ilość wody dla celów gospodarczych i spożywczych.

Przewidywany harmonogram płukania sieci na najbliższy okres:
- 09, 10 września ( tj. czwartek i piątek ) – płukanie głównych rurociągów przesyłowych z Zakładu Uzdatniania Wody w Nowym Otoku.
- od 13 do 17 września – płukanie sieci na os. Sobieskiego i os. Wiejska.
O dalszych terminach płukania sieci będziemy mieszkańców sukcesywnie informować.

Źródło: ZWIK Oława 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com