PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 1 paĄdziernik 2010

REMONTY DRÓG I CHODNIKÓW

img Obecnie trwają prace remontowe na drogach oraz przy chodnikach w dwóch oławskich gminach: Domaniów oraz Jelcz-Laskowice oraz w Oławie i Ścinawie. Poniżej przedstawiamy aktualną rozpiskę prowadzonych prac i zakończonych już projektów:

 

 

GMINA Jelcz-Laskowice:
- W ramach zadania do końca października br. wyremontowana zostanie nawierzchnia drogi nr 1543 D, czyli ulicy Stawowej, na odcinku od skrzyżowania z Oławską do skrzyżowania z Świerkową. Natomiast od ulicy Świerkowej do cmentarza wykonany zostanie chodnik. Przewidywany koszt zadania to 160.000 zł.
- Drogowcy rozpoczęli - remont drogi powiatowej nr 1535 D w Jelczu-Laskowicach. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano przebudowanie 535 metrów ulicy Witosa, odtworzy się nawierzchnię (warstwę ścieralną) i wyremontuje chodniki oraz wykona miejsca parkingowe.
- We wrześniu br. rozpocznie się budowa chodnika wraz z parkingiem przy cmentarzu w Chwałowiach. Koszt budowy to około 150.000 zł.
- Zakończył się kolejny etap budowy chodników przy drodze powiatowej 1535 D, czyli ulicy Wrocławskiej w Miłoszycach. W 2010 roku inwestycja obejmowała wybudowanie dwóch odcinków chodnika wraz z parkingiem przy cmentarzu. Koszt robót realizowanych w tym roku to około 305.000 zł.

GMINA Domaniów:
- W czerwcu dokonano odbioru drogi dojazdowej do gruntów rolnych na drodze powiatowej nr 1599 D Kończyce - Grodzieszowice. Remont odcinka o długości 1,9 km i szerokości 5 metrów kosztował 661.789 zł. Zakres robót obejmował: recykling na zimno istniejącej konstrukcji drogi z dodatkiem cementu, emulsji i kruszywa kamiennego oraz wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych. Na realizację tego zadania Powiat Oławski otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego dotację w wysokości 120.000 zł. Kolejnych 108.000 zł ujęto w planie zadań rekultywacyjnych po 2010 roku, z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego.
- W Kończycach przebudowane zostaną również chodniki przy drodze powiatowej nr 1590 D. Całkowity koszt realizacji tego zadania wynosi 15.000 zł, Gmina Domaniów udzieli pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 7.500 zł. Jest to kontynuacja prac z 2009 roku, kiedy wykonano prace o wartości 33.404,06 zł. Łączna długość remontowanego odcinka drogi to 300 metrów.
- Przebudowany zostanie chodnik w Domaniowie na odcinku o długości 400 metrów, wzdłuż drogi od Urzędu Gminy i Banku Spółdzielczego, aż do skrzyżowania z droga nr 1590 D.

- Chodnik wraz z kanalizacją deszczową zostanie wykonany naprzeciwko Banku Spółdzielczego. Wykonana zostanie również nawierzchnia na skrzyżowaniu z drogą do Urzędu Gminy. Remont potrwa do końca listopada br. i będzie kosztował 286.000 zł.
- W Piskorzowie, przy drodze powiatowej nr 1590 D będą przebudowane zjazdy oraz chodnik. Wyremontuje się chodnik o długości 200 metrów. Remont potrwa do 20 listopada br. i będzie kosztował 70.000 zł.
- Także do 20 listopada br. będzie zakończony remont 300 metrów chodnika oraz zjazdów przy drodze powiatowej nr 1592 D w Wierzbnie. Wartość tego zadania wyniesie 165.000 zł. Gmina Domaniów udzieli pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 50%.

MIASTO Oława:
- W centrum miasta rozpoczął się remont chodnika na placu Zamkowym w Oławie, od skrzyżowania z ulicą 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Krótką (po obu stronach). Koszt to około 180.000 zł. Dzięki przedsięwzięciu znacznie poprawią się warunki komunikacji pieszej w centrum miasta - wcześniej, w okresie letnim, już wyremontowano chodnik przy placu Zamkowym  od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada do ulicy Krótkiej.
- Przy oławskim szpitalu na ukończeniu są prace budowlane związane z zagospodarowaniem terenu wokół przychodni SP ZOZ przy ulicy Baczyńskiego w Oławie. Przy modernizowanej przychodni specjalistycznej powstaje nowy ciąg pieszy i dojazd. Łączny koszt to około 157.000 zł.

MOST W ŚCINAWIE:
Na finiszu jest także przebudowa mostu drogowego stalowo-żelbetowego w ciągu drogi powiatowej nr 1572D w Ścinawie, przez rzekę Psarski Potok. Jeżeli drogowcom będą sprzyjały warunki atmosferyczne, inwestycja zakończy się w połowie października br. Koszt przebudowy, który wyniesie 447.762,84 zł, będzie w 50% dofinansowany przez Ministerstwo Infrastruktury. W wyniku remontu wzmocniona będzie konstrukcja mostu.  Przebudowywane są jezdnia oraz dojazdy, które będą miały 6 metrów szerokości. Balustrady żelbetowe zastępuje się stalowymi barierami ochronnymi z poręczami.

źródło: Starostwo Powiatowe Oława
opracowanie: www.powiatówka.net


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com