PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 21 listopad 2010

ZATRZYMANI SPRAWCY NAPADÓW...

img 9 osób zatrzymanych w sprawach napadów na salony gier, kradzieży samochodów, włamań do domów i kradzieży mienia z włamaniami do mieszkań i innych obiektów na terenie powiatu oławskiego. To efekt operacyjnej pracy policjantów z Jelcza-Laskowic i Oławy oraz wspierających ich kolegów z KWP we Wrocławiu.

Zatrzymani przestępcy, to młodzi ludzie w wieku od 21 do 36 lat - mieszkańcy Jelcza-Laskowic i Oławy. Wobec 4 z nich, prokuratura wystąpił do sądu o zastosowanie aresztu, wobec pozostałych o zastosowanie innych środków zapobiegawczych  Od co najmniej dwóch miesięcy policjanci z Jelcza-Laskowic i Oławy, wspierani przez kolegów z Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu, prowadzili czynności wykrywcze dotyczące popełnianych przestępstw na terenie powiatu oławskiego. W 2010 roku odnotowano wzrost zdarzeń przestępczych , szczególnie w 3 kategoriach: rozboje, kradzieże z włamaniem oraz kradzieże pojazdów. Analiza zaistniałych zdarzeń poczyniona przez policję doprowadziła do wytypowania wąskiej grupy osób mogącej być sprawcami wymienionych przestępstw. Wśród zatrzymanych, to 6 osób - sprawców napadów na salony gier, sprawców kradzieży pieniędzy telefonów i sprawców kradzieży samochodów osobowych. Ta sama grupa także włamywała się do domów i i nnych obiektów, kradnąc pieniądze , elektronarzędzia maszyny budowlane i inne wartościowe rzeczy. Nie oszczędzali niczego – wracając z jednego z napadów – nie patrząc na rozmiar zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukradli akumulator zasilający sygnalizację świetlną na jednej z ulic w Jelczu-Laskowicach. Policja udowodniła im ponad 20 przestępstw. Wobec 4 zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostali zatrzymani , to paserzy, którzy nabywali skradzione mienie po „okazyjnych” cenach i wprowadzali je w dalszy obieg.

Policja w toku prowadzonych czynności odzyskała znaczną część skradzionego mienia, m. in.samochody , kodery telewizyjne i narzędzia. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania.

źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com