PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2018 roku
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w tra --- W Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach – do odbioru znaleziona damska torebka --- Bezpieczna Wielkanoc – oławska Policja radzi ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 25 listopad 2010

PRZEBUDOWA ULICY SPORTOWEJ

img Kończy się przebudowa ulicy Sportowej w Oławie. Ta inwestycja jest finansowana w 50% przez Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011, popularnie nazywany „Schetynówką”.

Całkowity koszt wyniesie prawie 3 mln zł, w tym ok. 1,5 mln zł stanowi dotacja. Inwestycja ma szczególne znaczenie dla miasta, gdyż ulica Sportowa bezpośrednio łączy się z ul. 3 Maja (droga wojewódzka nr 396), jednym z newralgicznych szlaków komunikacyjnych w Oławie. Znajduje się również w strefie wzmożonej aktywności pieszych (targowisko, dworzec PKS, stadion, supermarkety).
Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje gruntowną przebudowę 588 mb. całej drogi między ulicami 3 Maja i Żeromskiego. Poszerzono jezdnię, wymieniono konstrukcję nawierzchni drogi i chodnika, zbudowano ścieżki rowerowe oraz utwardzono pobocza. Wydzielono także zatoki postojowe na 187 miejsc parkingowych oraz wykonano nowe ogrodzenie stadionu. W ramach tego zadania przebudowano oświetlenie oraz kanalizację deszczową i wykonano nowe studnie. Droga będzie oznakowana pionowo i poziomo, co ułatwi poruszanie się przez kierowców, pieszych i rowerzystów. To wszystko przyczyni się do zwiększenia dostępności terenu oraz uporządkowania ruchu kołowego i pieszego w tym rejonie miasta, znacząco wpływając na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców osiedla Chrobrego.

Źródło: UM Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com