PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 29 listopad 2010

ZIMA ZAATAKOWAŁA!!!

img

Dzisiaj, niemal w całym kraju intensywnie pada śnieg. Występują także zamiecie i zawieje śnieżne. Na drogach nietrudno o utrudnienia i kolizje.

Od kilku dni media dość głośno informowały o nagłej zmianie warunków pogodowych – spadku temperatur poniżej 0 ° C i intensywnych opadach śniegu. Większość dróg w naszym mieście została odśnieżona, jednak nikomu nie przyszło do głowy, aby je jeszcze posypać piaskiem. Poruszające się żółwim tempem pojazdy już od godzin porannych zakorkowały Oławę. Opóźnienia w komunikacji miejskiej dochodziły do ponad 30 minut. Niektóre autobusy trasę Oława – Wrocław pokonywały w 2 godziny. Najmniej utrudnień odczuli pasażerowie PKP – tu opóźnienia wahały się w granicach kilkunastu minut.

Najbardziej zakorkowane miejsca w mieście to skrzyżowanie przy ul. Okólnej i Kutrowskiego obok Urzędu Skarbowego oraz rondo przy ul. 1 Maja i 11 - go Listopada. Na oblodzonej nawierzchni mostu na Odrze nie radziły sobie ciężarówki blokując ruch w kierunku Jelcza – Laskowic.

Czy można było uniknąć tego typu problemów? To wręcz „nieśmiertelne” pytanie zadajemy sobie z każdym atakiem zimy, a prognoza pogody na kolejne dni nie wróży poprawy. Opady śniegu może będą i mniej intensywne, ale będzie jeszcze mroźniej.

(R.R)


Komentarze do tego artykułu:

lykon 30.11.2010 (godz.15:38, IP: 81.24.*.*)
zaatakowała nas natura niczym z filmu nazwy nie pamietam
lykon 30.11.2010 (godz.15:38, IP: 81.24.*.*)
zaatakowała nas natura niczym z filmu nazwy nie pamietam
Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com