PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 27 grudzień 2010

DWÓCH SAMURAJÓW NAPADŁO NA SKLEPY...

img

Dwóch mężczyzn odpowie przed sądem za to, że w ostatnim czasie napadali na sklepy posługując się mieczem samurajskim. Na szczęście narzędzie okazał się repliką. Policja zatrzymała podejrzanych o kradzieże, zabezpieczyła miecz oraz kominiarki. Teraz dwójka amatorów odpowie za swoją głupotę przed sadem. Grozi im do 15 lat za kratkami.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Oławie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia na jeden ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Podejrzani to mieszkańcy gminy Oława w wieku 25 i 34 lat. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało, młodszy z nich był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe.

Około 21.30 właściciel sklepu powiadomił oficera dyżurnego oławskiej komendy o napadzie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że po wejściu do środka dwaj zamaskowani mężczyźni grożąc czymś, co przypominało miecz samurajski, zażądali wydania pieniędzy. Pokrzywdzony nie chcąc dać pieniędzy, zaczął szarpać się z napastnikami. Napotykając na opór sprawcy ostatecznie uciekli ze sklepu.

Policjanci, którzy po zgłoszeniu przybyli na miejsce, ustalili wygląd napastników i rozpoczęli poszukiwania. Przeczesując miasto sprawdzali miejsca, gdzie typowani bywali wcześniej widywani. To właśnie w jednym z takich miejsc, na bocznej ulicy w okolicach salonu gier, funkcjonariusze zauważyli zaparkowany samochód, a w nim dwóch śpiących mężczyzn. Okazało się, że ich wygląd odpowiadał opisowi sprawców.

Obaj podejrzani o napad zostali zatrzymani. Kontynuując czynności w tej sprawie, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również kominiarki oraz, jak się okazało, replikę miecza samurajskiego, którymi posłużyli się podczas napadu napastnicy. Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymani posługując się tymi przedmiotami, dokonali w podobny sposób także napadu w połowie grudnia br., na inny sklep działający na terenie Oławy. Wówczas sprawcy ukradli pieniądze w kwocie około 2 tys. złotych.

Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy mężczyźni nie mają na koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

(R.R.) KPP- Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com