PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 23 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 30 wrzesień 2009

Toyoty „Sprzątanie i Zadrzewianie Świata”

img

Wzorem lat ubiegłych w sobotę, 26 września firma Toyota Motor Industries Poland włączyła się w międzynarodową akcję „Clean up the World”. Wolontariusze z jelczańskiej fabryki oraz ich rodziny i przyjaciele tradycyjnie już posprzątali las znajdujący się przy ulicy Japońskiej oraz pobliskie tereny.

W sobotniej akcji TMIP wzięły udział 102 osoby.

Wolontariusze – zaopatrzeni w rękawice oraz worki do selektywnej zbiórki odpadów – rozpoczęli prace o godzinie 10.00. Mimo dużej liczby ochotników każdy miał dużo pracy. W ciągu kilku godzin zebrano 209 kg odpadów, w tym 150 kg odpadów komunalnych, 50 kg szkła oraz 9 kg złomu. Integralną częścią sobotniej akcji było także – podobnie jak w roku ubiegłym – sadzenie drzew. Od 2007 roku każdej jesieni kilkaset młodych drzew zapuszcza swoje korzenie na terenie jelczańskiej fabryki Toyoty. Podczas tegorocznej akcji dzięki ochotnikom z TMIP i ich rodzinom oraz przyjaciołom wzdłuż południowo-zachodniej granicy działki fabryki posadzono 214 sadzonek sosny czarnej.

Międzynarodowa akcja „Sprzątania Świata” organizowana jest co roku w okolicach II połowy września. Głównym jej celem jest poprawa estetyki naszego bezpośredniego otoczenia poprzez zbieranie i segregowanie odpadów. Akcja ma również na celu edukację ekologiczną oraz promocję idei redukcji odpadów. Ogólnopolskim koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

Ściągnij plik

 

 

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com