PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 4 luty 2011

ZGWAŁCILI 14 LETNIĄ KOLEŻANKĘ...

img Wobec czterech 17-letnich mieszkańców Oławy Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci jednego miesiąca aresztu.

Cała czwórka, 28 stycznia - podczas imprezy urodzinowej z okazji ukończenia 17-lat najmłodszego ze sprawców - dopuściła się gwałtu na 14-letniej koleżance. Za popełnione przestępstwo młodzi Oławianie mogą trafić do więzienia na okres od 2 do 12 lat . O tym zadecyduje sąd.

Kilka minut przed północą 28 stycznia br. dyżurny oławskiej Policji odebrał zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej (głośna muzyka, krzyki dobiegające z jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym, a także z klatki schodowej). Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia potwierdzili zgłoszenie, ustalili dane wszystkich uczestników suto zakrapianej alkoholem „ imprezy”. Większość z nich to osoby nieletnie, bądź takie które w świetle prawa karnego od kilku dni czy miesięcy mogą odpowiadać za swoje czyny jak osoby dorosłe, ponieważ przekroczyli „magiczny próg” 17 lat. Policja ustaliła, że wśród uczestników niefortunnych urodzin była nietrzeźwa 14-letnia oławianka, której stan bezradności wynikający z upojenia alkoholowego, wykorzystali czterej 17-latkowie. Krótko mówiąc, młodzieńcy wykorzystali nastolatkę seksualnie.

Ponadto, w toku prowadzonego śledztwa, policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Oławie ustalili, że kilku uczestników urodzin jest sprawcami innych wcześniej popełnionych przestępstw – zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem do świetlicy środowiskowej na terenie Oławy. Za te czyny, młodzież również odpowie przed sądem. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Po raz kolejny Policja apeluje o zwiększenie nadzoru nad dziećmi, spędzanie z nimi więcej wolnego czasu – pozwoli to nam lepiej poznać nasze pociechy – ich problemy potrzeby i oczekiwania.

Nadkom. Alicja Jędo
Źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com