PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 23 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 7 marca 2011

TAK DLA OBWODNICY!

img W Oławie powstało nowe stowarzyszenie, którego zadaniem będzie podjęcie bardziej skutecznych działań na rzecz budowy obwodnicy – mówi Aleksander Trembecki, jeden z inicjatorów.

Spotkanie założycielskie  odbyło się 4 marca br. w klubie Parnas. Zainteresowanych tą sprawą nie brakowało. Po prawie dwugodzinnych rozmowach  postanowiono niemal jednogłośnie zawiązać stowarzyszenie.

Stowarzyszenie będzie wspierało obecne władze we wszystkich działaniach na rzecz budowy obwodnic Oławy. Choć atmosfera wokół tego tematu jest gorąca, to tylko przemyślane działania mogą pomóc. Organizatorzy mają nadzieję, że nie trzeba będzie stosować nacisku np. w formie  blokowania dróg. A podobno wystarczy 1,5 godziny takiej blokady, aby utworzył się korek o długości 30 km od Oławy  do centrum Wrocławia.

Ewa Szczepanik,  sekretarz miasta Oławy na informację  dot. inicjatywy założenia stowarzyszenia zareagowała bardzo pozytywnie „ Cieszę się, że są takie pomysły i są wśród nas osoby, które chętnie wspierają i podejmują kroki na rzecz rozwoju miasta. Grupa wsparcia jest bardzo potrzebna”.

Następne  spotkanie odbędzie się ponownie w klubie Parnas w poniedziałek 14 marca. Zostanie ustalony „ Kodeks stowarzyszenia” i przygotowane zostaną dokumenty do rejestracji. Prawdopodobnie na kolejne, trzecie  spotkanie zostaną zaproszone władze miasta i powiatu.
 

(R.R.)


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com