PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 17 marca 2011

TIROM MÓWIMY NIE!

img

Mieszkańcy gminy Oława zapowiadają blokadę dróg. W chwili obecnej miasto i podoławskie miejscowości przechodzą prawdziwe oblężenie przez tiry, które uprzykrzają życie mieszkańcom.

Najgorzej jest jednak w Jaczkowicach i Godzikowicach. Ruch jest tak duży, że strach puścić same  dzieci do szkoły. Nie  lepsza sytuacja jest w Brzezimierzu i Gaju Oławskim.  To tędy kierowcy tirów jadą w kierunku Warszawy omijając Wrocław. Dalej kierują się na Oławę, Jelcz-Laskowice i przez wrocławskie Psie Pole do Długołęki lub na Brzeg i Namysłów.

 

Nasze drogi są już i tak rozjeżdżone bardzo - skarży się wójt gminy Oława. Przecież nie może być tak, ze Wrocław chroni swoje drogi, a my na tym cierpimy. Innego zdania jest Ewa Szczepanik - sekretarz miasta Oława, która twierdzi, że TIRy nie są dla nas większym problemem.

 

Wójt Kownacki nie zamierza jednak żadnych pism wysyłać: - A co my tam będziemy pisać? Już kilka lat temu oficjalnie zwracaliśmy uwagę, że jest problem z tirami. Coś tam niby wyremontowano, ale nic się nie zmieniło. Trzeba bardziej zdecydowanych działań.

 

Na 25 marca mieszkańcy Godzikowic zapowiadają strajk - w pobliżu kościoła na pasach powstanie blokada. Do akcji przyłączy się Stowarzyszenie "Obwodnica dla Oławy", które dopiero co zostało zawiązane przez grupę mieszkańców Oławy. Wójt powiadomił już wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wyrazić swoje niezadowolenie i zaprotestować!

  Pękają ściany domów, a w nocy nie da się zasnąć. A wszystko przez to, że Wrocław wprowadził zakaz wjazdu dla pojazdów ciężarowych.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com