PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 23 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 1 kwietnia 2011

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI...

img „Dzień Przedsiębiorczości” to ogólnopolska akcja skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, której celem jest przygotowanie młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. W tym roku odbyła się już jej siódma edycja.  Tradycyjnie już  honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy.

Właśnie dziś, 31 marca tysiące uczniów z całej Polski - zamiast zasiąść w szkolnych ławach  - udało się do różnych firm i instytucji społecznych, by poznać pracę na różnych stanowiskach. Ta jednodniowa praktyka jest bowiem doskonałą okazją do poznania realiów wymarzonego zawodu od „ kuchni”. Akcja cieszy się niezmiennie wielką popularnością także wśród młodych mieszkańców powiatu oławskiego.

Także Radio Hit, w ramach „ Dnia Przedsiębiorczości”, gościło  ucznia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie, który miał m.in. okazję poprowadzić wydanie prognozy pogody, przeprowadzić  wywiad z p. Anną Domańską z Ośrodka Kultury w Oławie, a przede wszystkim zapoznać się z pracą dziennikarza w studiu radiowym, przygotowaniem materiałów do emisji i obsługą sprzętu. To wspólne doświadczenie bylo tym bardziej ciekawe, że sam jeszcze nie tak dawno, jako uczeń szkoły średniej, uczestniczyłem corocznie w tym projekcie.

 

 

 

 

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com