PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 16 grudnia 2018 roku
RADIO HIT OŁAWA MOŻNA SŁUCHAĆ ZA POŚREDNICTWEM ODTWARZACZA W ŚRODKOWEJ GÓRNEJ KOLUMNIE STRONY WWW, LUB ZA POSREDNICTWEM PROGRAMU W KOMPUTERZE KLIKAJĄC NA NASZEJ STRONIE NA NAPIS 128 KBPS ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 5 kwietnia 2011

PODRÓŻUJ TANIEJ PKP

img Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity? Przed kupieniem biletu warto sprawdzić listę przysługujących nam ulg oraz ofert specjalnych przewoźnika.

Korzystając z promocji takich jak np. Super Bilet w pociągach Express Intercity (EIC) na trasie z Wrocławia do Warszawy można zaoszczędzić nawet do 64 zł.  

„Przyzwyczailiśmy się już do szukania atrakcyjnych ofert promocyjnych na bilety lotnicze. Warto zdać sobie sprawę, że podobnie można robić z  biletami kolejowymi. Dobrze zaplanowany wyjazd połączony z oferowanymi zniżkami pozwoli sporo zaoszczędzić” – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Szukając promocyjnych cen powinniśmy się kierować indywidualnymi potrzebami. Aby znaleźć najlepszą propozycję trzeba sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:
czy termin mojej podróży jest elastyczny;
czy w podróż wybieram się w pojedynkę, z rodziną, czy większą grupą znajomych;
jaki rodzaj pociągu wybieram premium, czy economy;
czy przysługują mi ustawowe ulgi np. studencka?
Dodatkowo warto pamiętać o tym, że z im większym wyprzedzeniem planujemy podroż, tym większą szansę mamy na znalezienie ciekawej oferty. W przypadku pociągów Intercity bilety na połączenia krajowe można kupić w przedsprzedaży na 30 dni przed podróżą, a na międzynarodowe na 60.

Wyprawa z rodziną

Rodziny pragnące wyjechać wspólnie z dziećmi mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Oferta ta pozwala na uzyskanie 33% zniżki dla każdego członka rodziny. Zniżka obowiązuje grupy od dwóch do pięciu osób, w której co najmniej jedno dziecko nie ukończyło 16. roku życia, na przejazdy w klasie 1 i 2 pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express Intercity (EIC) oraz EuroCity (EC). Dziecko może skorzystać z przysługującej mu zniżki indywidualnej (ulgi ustawowej). Należy jednak pamiętać, aby w czasie kontroli w  pociągu okazać dokument potwierdzający wiek dziecka, a gdy korzysta ono z ulgi ustawowej – dokument poświadczający uprawnienie do tej ulgi. Przykładowo dzięki tej ofercie trzyosobowa rodzina z Wrocławia, planująca wypoczynek w Międzyzdrojach może zaoszczędzić nawet 120 zł.

Koleją na weekend

Turyści z Wrocławia, którzy planują podróż po całej Polsce pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK) mogą skorzystać z oferty PKP Intercity zakupując Bilet Podróżnika. Cena biletu na drugą klasę wynosi 69 zł i pozwala na nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami TLK przez cały weekend. Bilet jest ważny od piątku od godziny 19 do 6 rano w poniedziałek. Korzystając z Biletu Podróżnika w jeden weekend możemy odwiedzić katowicki spodek i zakopiańskie Krupówki bez konieczności zakupu kilku biletów na przejazdy. Przy tak licznych podróżach w ciągu jednego weekendu oszczędności są największe, jednak nawet przy trasie pojedynczym przejeździe oferty specjalne są opłacalne. Korzystając z Biletu Podróżnika jadąc np. z Wrocławia do Katowic i z powrotem możemy zaoszczędzić do 13 zł.

Bilet Rewelacyjny to oferta, stworzona z myślą o tych, którzy podróżują na trasie z Wrocławia, przez Kraków do Przemyśla. Dzięki niej zapłacimy za bilet mniej niż normalnie, na przejazd Twoimi Liniami Kolejowymi (TLK). Na trasie z Wrocławia do Przemyśla za bilet w drugiej klasie można zapłacić nawet do 12 zł mniej.


Podróże w tygodniu

Z ofert specjalnych można korzystać również w ciągu tygodnia. Osoby mieszkające we Wrocławiu często podróżujące na trasie do Leszna mogą skorzystać z promocji City Bilet. Jest to bilet odcinkowy imienny miesięczny na przejazdy w wagonach z miejscami do siedzenia na wybranych trasach w pociągach TLK. City Bilety są tańsze o 15% od obowiązujących cen biletów odcinkowych i sprzedawane są wg taryfy normalnej oraz z ulgami 33%, 37%, 49%, 50%, 51% i 78%.

Bilety przez internet

Tańsze bilety na przejazdy możemy kupić korzystając z internetowego systemu sprzedaży biletów e-IC. Oferta Super Bilet pozwala na przejazd bezpośrednim pociągiem Express Intercity (EIC) w klasie 2 na odległość powyżej 50km, już od 59 zł. Kupując przez internet Super Bilet, bez wychodzenia z domu możemy zaoszczędzić np. nawet 28 zł na trasie z Wrocławia do Poznania. Super Bilet można kupić najwcześniej 30 dni, a najpóźniej 3 dni przed planowaną podróżą. Bilety sprzedawane są w 3 kategoriach cenowych rozpoczynając od najtańszych. Nie należy więc zwlekać do ostatniej chwili, gdyż liczba biletów w ofercie jest ograniczona.

Oferty dla biznesu

Osoby podróżujące pierwszą klasą w weekendy mogą skorzystać z Biletu Podróżnika. Jego cena wynosi 99 zł i pozwala na korzystanie z nieograniczonej liczby przejazdów przez cały weekend w pierwszej klasie pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK). Dzięki temu można np. zaoszczędzić nawet 87 zł na połączenia w obie strony z Wrocławia do Gdańska. Dodatkowo Intercity proponuje Bilet Weekendowy, który pozwala na nieograniczone podróżowanie pociągami TLK oraz Express InterCity (EIC) przez cały weekend. Cena biletu na przejazdy w klasie drugiej to 149 zł, natomiast za klasę pierwszą zapłacimy 239 zł. Z Biletu Weekendowego, podobnie jak z Biletu Podróżnika można korzystać od godziny 19 w piątek do 6 rano w poniedziałek. Warto pamiętać, że pociągi EIC objęte są obowiązkową rezerwacją miejsc.

Dla osób, które często podróżują w celach biznesowych firma Intercity stworzyła tzw. Karty INTERCITY. To rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty przejazdów służbowych. Pasażerowie mają do wyboru karty imienne lub na okaziciela na przejazdy w klasie 1 lub 2, o różnym terminie ważności (tzw. bilety sieciowe - roczne, półroczne oraz kwartalne). Sprzedawane są także bilety sieciowe imienne tygodniowe i miesięczne. Karta pozwala na nieograniczoną liczbę przejazdów wszystkimi pociągami na terenie Polski.

Weekend za granicą

Wybierając się z Wrocławia do stolicy Niemiec warto skorzystać z oferty na pociąg Intercity EC Wawel. Bilety w specjalnej cenie dostępne są już od 19 euro w jedną stronę. Liczba biletów do Berlina w specjalnych cenach jest ograniczona dlatego warto zarezerwować je wcześniej.

Ulgi ustawowe

Planując podróż pociągiem nie należy zapominać o przysługujących ulgach ustawowych – i tak na przykład:
- Studentom do ukończenia 26. roku życia od 2011 roku przysługuje zniżka 51% w klasie 2 na bilety: jednorazowe w pociągach TLK i EIC, a także odcinkowe miesięczne imienne w pociągach TLK w wagonach z miejscami do siedzenia. Dokumentem poświadczającym te uprawnienia jest ważna legitymacja studencka.
- Emerytom i rencistom przysługują dwa przejazdy w roku z ulgą 37%. Ulgowe przejazdy mogą odbywać się w klasie 2 pociągami TLK i EIC na podstawie biletów jednorazowych. Aby z niej skorzystać należy zaopatrzyć się w zaświadczenie, które wystawiają dla osób zrzeszonych i niezrzeszonych – organizacje zrzeszające emerytów, rencistów i inwalidów. Zaświadczenie należy przedłożyć w kasie kupując bilet. W pociągu podczas kontroli okazuje się bilet, zaświadczenie oraz dowód osobisty lub inny dokument umożliwiający stwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej.
Osoby, które nie ukończyły 26. roku życia i nie mają uprawnień do korzystania z ulg ustawowych,  mogą skorzystać z oferty MAX – 26, która pozwala na przejazdy w klasie 1 i 2 pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express Intercity (EIC) i EuroCity (EC) z ulgą 26%. Ulga nie ma zastosowania w klasie 2 pociągów EIC, EC, jeżeli przejazd rozpoczyna się w piątek w godz. 14:00 – 20:00. Osoby, które rozpoczęły podróż w godzinach poprzedzających wyłączenie, mogą ją ukończyć w czasie, w którym ulga nie ma zastosowania, pod warunkiem, że odbywają przejazd bezpośrednim pociągiem.

Szczegółowe informacje dotyczące ofert promocyjnych oraz ulg ustawowych znajdują się na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać również informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych) lub w punktach informacyjnych Intercity.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com