PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 sierpnia 2019 roku
ZAPRASZAMY NA LETNIE GRILLOWANIE - 11. URODZINY RADIA HIT - OŁAWA, BASEN MIEJSKI 17 SIERPNIA 2019R. OD GODZINY 14:00 - 17:00 ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 17 kwietnia 2011

OŁAWSKIE INWESTYCJE...

img Aktualnie w Oławie prowadzi się kilka dużych inwestycji. Największe zadania to:

• modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej - inwestorem jest ZWiK w Oławie,
• budowa krytej pływalni,
• budowa łącznika pomiędzy drogą krajową Wrocław - Opole, a ul. Zaciszną,
• modernizacja budynku kina ODRA na Ośrodek Współpracy Europejskiej,
• przebudowa wnętrza Ratusza,
• remont budynków mieszkalnych wielorodzinnych (socjalnych) przy ulicach: Zwierzyniec Duży 15, Dąbrowskiego 39 i 1 Maja 9 a.
Łączny koszt wymienionych inwestycji wynosi około 124 mln zł.
Budowa krytego basenu przebiega zgodnie z harmonogramem. Poza budową kanalizacji sanitarnej w mieście, to największa kubaturowa inwestycja ostatnich lat - jej koszt to 22,7 mln zł. Obecnie trwają prace zbrojeniowe i betonowe. Wylana jest już głęboka niecka basenowa i niecka basenu do nauki pływania. Na przełomie lipca i sierpnia konstrukcja kubaturowa obiektu powinna być już widoczna.
Na ukończeniu jest budowa ul. Iwaszkiewicza - odcinka łączącego drogę krajową nr 94 z ul. Zaciszną, wraz ze skrzyżowaniami. Wykonawcą zadania jest firma POL-DRÓG Oleśnica SA. Wartość inwestycji wynosi ok. 8 mln zł i zgodnie z umową powinna być zakończona do 30 kwietnia. Jest to zadanie współfinansowane ze środków unijnych - RPO Województwa Dolnośląskiego. Jezdnią i rondem już od dłuższego czasu odbywa się ruch pojazdów.
Przebudowa wnętrza Ratusza - wszystkie prace konstrukcyjne wykonano, obecnie trwają prace wykończeniowe. Planujemy budynek Ratusza oddać w roku 2011. Wartość inwestycji to 9,5 mln zł, przy czym dofinansowanie z RPO wynosi 3,5 zł.
Realizując nakaz nadzoru budowlanego rozpoczęto remont budynków socjalnych. Polega on nie tylko na wykonaniu nowej elewacji, ale również przebudowie kominów, wszystkich instalacji wewnętrznych, a także wykonaniu w budynkach toalet, dotychczas znajdujących się na zewnątrz. Koszt tego zadania to 1,2 mln zł.

Źródło: UM Olawa


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com