PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 5 maja 2011

NOWE DOTACJE NA ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII...

img Rusza kolejna edycja programu mającego na celu wspieranie rozwoju odnawialnych źródeł energii w powiecie oławskim. Do jego głównych celów należą: poprawa stanu środowiska z uwzględnieniem zmniejszenia emisji do atmosfery gazów i pyłów, racjonalne wykorzystanie zasobów środowiska oraz propagowanie wśród mieszkańców powiatu oławskiego stosowania odnawialnych źródeł energii.

Przyjęcie przez Radę Powiatu uchwały określającej zasady udzielania dotacji celowych na inwestycje z zakresu ochrony środowiska umożliwi uzyskanie zwrotu części kosztów zakupu oraz montażu instalacji solarnych i pomp ciepła o maksymalnej mocy cieplnej do 10 kW. Wnioski o dofinansowanie tych proekologicznych inwestycji można składać do końca maja br. Będą one rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich wpływu.

Dofinansowane mogą być wyłącznie instalacje zlokalizowane w powiecie oławskim, a beneficjentami programu - osoby fizyczne. Z dotacji nie skorzystają zatem właściciele budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Zgodnie z przyjętą uchwałą, dotacja stanowi refundację części kosztów poniesionych przez inwestora na zakup i montaż instalacji. Refundacji podlegają jedynie udokumentowane koszty własne poniesione w danym roku po dacie zawarcia umowy z Powiatem Oławskim.

Dotacje będą udzielane w wysokości nie przekraczającej 30 % całkowitych kosztów zakupu    i montażu instalacji, nie więcej jednak niż 3.500 złotych w przypadku instalacji solarnej i nie więcej niż 10.000 zł w przypadku pompy ciepła.


W jaki sposób uzyskać dofinansowanie?
W tym celu należy:

- złożyć wniosek w Starostwie Powiatowym w Oławie wraz z załącznikami (wg ustalonych wzorów) w terminie do 31 maja br.,
- zawrzeć umowę z Powiatem Oławskim,
- dokonać zakupu i montażu instalacji solarnej lub pompy ciepła,
- zawiadomić starostwo o zakończeniu zadania objętego dofinansowaniem,
- przedłożyć dokumenty rozliczeniowe.

Refundacja kosztów zakupu i montażu instalacji, nastąpi po kontroli realizacji zadania, przeprowadzonej przez pracowników starostwa i przedłożeniu dokumentów rozliczeniowych.

Wzory wniosków i załączników można pobrać ze strony internetowej starostwa  www.starostwo.olawa.pl
Informacji dotyczących programu udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Oławie, nr tel.: 71-301-15-72 , 71-301-15-57 oraz 71-301-15-26.


Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
Załącznik nr 4
Załącznik nr 5

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com