PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 6 paĄdziernik 2009

Wolontariat w Oławie.

img Tak zatytułowano konferencję, która odbyła się 30 września w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie. Była to również inauguracja programu „Dolnośląska Sieć Centrów Wolontariatu”, realizowanego w dolnośląskich miastach: Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Nowa Ruda, Oborniki Śląskie i Oława. Program współfinansuje Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, a koordynuje Stowarzyszenie „Nowa Rodzina” z Wrocławia.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele oławskich organizacji pozarządowych oraz instytucji zainteresowanych współpracą z wolontariuszami.
Zaproszeni goście przybliżali zagadnienia związane z wolontariatem. Dyrektor Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przedstawiła perspektywy rozwoju wolontariatu na Dolnym Śląsku. Przedstawiciel stowarzyszenia „Semper Avanti” opowiedział o wieloletnich doświadczeniach i współpracy międzynarodowej z wolontariuszami. Wolontariuszka z Finlandii podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy wolontariackiej we Wrocławiu. Prezes Stowarzyszenia „Nowa Rodzina” przedstawił działania przewidziane do realizacji w naszym mieście do końca roku 2009, dotyczące promowania wolontariatu, rekrutacji wolontariuszy, podnoszenia ich kompetencji oraz możliwości współuczestnictwa w realizacji projektu.
W ramach programu:
o odbędzie się kampania społeczna „Być dla innych – wolontariat”,
o uruchomiony zostanie serwis internetowy „wolontariusz.org”,
o rozpocznie działalność punkt informacyjny przy ul. Młyńskiej 12 a obsługujący wolontariuszy od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00,
o będą zorganizowane szkolenia dla wolontariuszy, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych korzystających z wolontariatu.
Realizacji projektu sprawi, że działalność wolontariuszy w naszym mieści stanie się łatwiejsza i bardziej efektywna niż do tej pory.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com