PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 24 maja 2011

MIT I HISTORIA OLEŚNICY MAŁEJ

img W sobotę 21 maja br. na terenie pałacu w Oleśnicy Małej miała miejsce III edycja imprezy plenerowej Mit i historia – Oleśnica Mała 2011. Wzorem poprzednich edycji odbył się spektakl pantomimy w wykonaniu Teatru Formy i zaproszonych gości, w tym roku był to berliński teatr „Die Etage”. Tematyka spektaklu nawiązywała do zakonu templariuszy, którzy właśnie w pałacu w Oleśnicy Małej w XIII wieku mieli swoją komandorię.

Spektakl miał ruchomą formę, zgromadzona publiczność podążała za aktorami. Pierwsza scena odegrana została na skwerze na dziedzińcu pałacu. Następne w pałacowych salach, a finał odbył się na polanie w przypałacowym parku. Scenariusz składał się z kilku scenek: m.in. pogrzebu, mianowania rycerzy, wieczerzy zakonników, kuszenia pustelnika. Scena finałowa przedstawiająca pojedynek templariuszy z joanitami zakończyła się efektowym spaleniem na stosie kukły symbolizującej templariuszy. Zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

W ramach imprezy, odbył się wykład dr Roberta Hesia z Muzeum Narodowego we Wrocławiu, który zapoznał zgromadzonych ze szczegółami pobytu templariuszy w Oleśnicy Małej. Można było również zobaczyć wystawy ceramiki Joanny Zabuskiej „Wypalona” oraz Piotra Rojka „Ziemia”. (zobacz zdjęcia)

źródło: Gmina Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com