PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 24 maja 2011

MIT I HISTORIA OLEŚNICY MAŁEJ

img W sobotę 21 maja br. na terenie pałacu w Oleśnicy Małej miała miejsce III edycja imprezy plenerowej Mit i historia – Oleśnica Mała 2011. Wzorem poprzednich edycji odbył się spektakl pantomimy w wykonaniu Teatru Formy i zaproszonych gości, w tym roku był to berliński teatr „Die Etage”. Tematyka spektaklu nawiązywała do zakonu templariuszy, którzy właśnie w pałacu w Oleśnicy Małej w XIII wieku mieli swoją komandorię.

Spektakl miał ruchomą formę, zgromadzona publiczność podążała za aktorami. Pierwsza scena odegrana została na skwerze na dziedzińcu pałacu. Następne w pałacowych salach, a finał odbył się na polanie w przypałacowym parku. Scenariusz składał się z kilku scenek: m.in. pogrzebu, mianowania rycerzy, wieczerzy zakonników, kuszenia pustelnika. Scena finałowa przedstawiająca pojedynek templariuszy z joanitami zakończyła się efektowym spaleniem na stosie kukły symbolizującej templariuszy. Zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

W ramach imprezy, odbył się wykład dr Roberta Hesia z Muzeum Narodowego we Wrocławiu, który zapoznał zgromadzonych ze szczegółami pobytu templariuszy w Oleśnicy Małej. Można było również zobaczyć wystawy ceramiki Joanny Zabuskiej „Wypalona” oraz Piotra Rojka „Ziemia”. (zobacz zdjęcia)

źródło: Gmina Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com