PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 6 czerwca 2011

WEEKEND NA DROGACH POWIATU ...

img Minionego weekendu policjanci oławskiej jednostki zatrzymali trzy osoby, które w stanie nietrzeźwości kierowały różnymi pojazdami. Jeden z zatrzymanych kierowców okazał sie osobą poszukiwaną, która uchylała się od ciążącego nad nią wyroku odbycia kary w zakładzie karnym. Inny nietrzeźwy spowodował kolizję w Jelczu-Laskowicach. “Rekordzista” -mając ponad 3, 5 promila alkoholu w organizmie- jechał rowerem ulicą Strzelną, a więc w miejscu o dużym natężeniu ruchu – cud,że nikomu się nic nie stało.

Niestety nie obyło się bez poważniejszych zdarzeń, w niedzielę koło południa, na autostradzie A-4 doszło do poważnego wypadku- 2 dwie osoby ranne, w tym jedna bardzo ciężko- od kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu .

W sobotę , tj. 4 czerwca br. niedługo po pólnocy, policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali nietrzeźwego 51-latka, który jak się okazało był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białej Podlasce (2.16 promila alkoholu w organizmie), męzczyzna nie stawił się do zakładu karnego. Trafił do policyjnego aresztu, a stamtąddo zakładu karnego.

W niedzielny poranek, tj. 5 czerwca br., policjanci z KP Jelcz-Laskowice pełniąć służbę patolową usłyszeli pisk opon, a następnie głuche uderzenie. Pojechali w kierunku zdarzenia, okazało się, że dwaj 18-letni mieszkańcy Jelcza-Laskowic jechali Skodą Octavią i “nie wyrobili zakrętu”. Otarli się samochodem o słup energetyczny, docelowo “zaparkowali” w żywopłocie, w pobliżu budynku Urzędu Miasta i Gminy. Obaj młodzieńcy byli nietrzeźwi: 1.07‰ a drugi 0.78‰ alkoholu w organizmie.Początkowo żaden z nich nie mógł sobie przypomnieć kto kierował pojazdem. Obu 18-latków zatrzymano w policyjnym areszcie. W trakcie wykonywanych czynności procesowych, jeden z nich (1.07‰ alkoholu w organizmie) przyznał się do kierowania pojazdem.

Do najbardziej tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedzielę(5czerwca br.)po południu.Dyżurny oławskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na 173 kilometrze autostrady A-4. Policja na miejscu zdarzenia ustaliła, że kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, 48-letnia obywatelka Indii(zam. Kraków), jadąc w kierunku Wrocławia, z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego samochód zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie dachował. 48-letni pasażer pojazdu, mąż kierującej, również obywatel Indii(zam. Kraków) nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała – przebywa w oławskim szpitalu. Jego żona została przetransportowana śmigłowcem pogotowia ratunkowego do szpitala wojskowego we Wrocławiu, gdzie stwierdzono obrażenia w postaci: wielonarządowego urazu głowy, klatki piersiowej, złamania żeber i rąk. Kobieta przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w śpiączce farmakologicznej. Od kierującej pobrano krew do badań na oznaczenie alkoholu w organizmie. Wiadomo, ze kobieta miała zapięte pasy bezpieczeństwa.
 

Źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com