PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 lipca 2018 roku
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w tra --- W Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach – do odbioru znaleziona damska torebka --- Bezpieczna Wielkanoc – oławska Policja radzi ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 7 czerwca 2011

EUGENIKA - "ULEPSZANIE LUDZKOŚCI"

img Oławski Klub Dyskusyjny AREOPAG zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Braunem autorem filmu "Eugenika". Debatę poprowadzą Jolanta Krysowata i Piotr Wróbel.

Film opowiada o zapomnianych projektach „ulepszania” gatunku ludzkiego, które przed stu laty zrobiły zawrotną karierę w USA. I o tym, jak z pozoru niewinne „postępowe” teorie utorowały drogę ludobójczej praktyce reżimu narodowo-socjalistycznego w Niemczech.
Mowa także o udziale Polaków w międzynarodowym ruchu eugenicznym i o tym, dlaczego eugeniczne projekty inżynierii społecznej nie zostały ostatecznie w Polsce zalegalizowane. Wychodząc, od zapomnianej lub wstydliwie przemilczanej historii, film trafia w samo centrum współczesnej kontrowersji wokół procedury zapłodnienia pozaustrojowego (tzw. in vitro). Głównym narratorem filmu jest amerykański badacz Edwin Black - autor książki: „Wojna przeciw słabym”.

12 czerwca (niedziela), godzina 18:00 Liceum Ogólnokształcące w Oławie pl. Zamkowy


Komentarze do tego artykułu:



Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj Newsa



Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com