PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 sierpnia 2019 roku
ZAPRASZAMY NA LETNIE GRILLOWANIE - 11. URODZINY RADIA HIT - OŁAWA, BASEN MIEJSKI 17 SIERPNIA 2019R. OD GODZINY 14:00 - 17:00 ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 21 czerwca 2011

V - LECIE FIRMY ELECTROLUX

img Pięć lat temu Electrolux, wiodący producent urządzeń gospodarstwa domowego na świecie, silnie związał się z polską gospodarką, otwierając trzy nowoczesne fabryki. Fabrykę zmywarek w Żarowie, fabrykę pralek w Oławie oraz fabrykę kuchenek i piekarników w Świdnicy.

Podjął też decyzję o rozbudowie fabryki suszarek bębnowych i wentylacyjnych w Siewierzu oraz o otwarciu Globalnego Centrum Usług w Krakowie. Od tego czasu Polska jest jednym z najważniejszych rynków na mapie inwestycji Grupy Electrolux. W polskich fabrykach powstają innowacyjne, dobrze zaprojektowane, przyjazne dla środowiska urządzenia zainspirowane oczekiwaniami i potrzebami konsumentów, m.in. wyjątkowo energooszczędne suszarki Heat Pump, ułatwiające prasowanie suszarki Iron Aid czy piekarniki parowe z funkcją mikrofali.

Strategia działania Electrolux opiera się na trzech fundamentach: produkty i obsługa, silna marka i racjonalizacja kosztów oraz utalentowani pracownicy. Electrolux dąży do tego, aby stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych pracodawców, bazując na swoich najważniejszych wartościach: „Innowacyjność jest Naszą Pasją”, „Klient w Centrum Uwagi”, „Nastawienie na Wyniki” wspieranych przez podstawowe zasady: „szacunek i tolerancja”, „etyka i uczciwość”, „bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój”. W tej chwili Electrolux zatrudnia w Polsce już ponad 3.600 osób, ale zawsze jest otwarty na nowych, zaangażowanych ludzi, którym bliskie są idee firmy. Rozwój polskich fabryk i Centrum Usług w Krakowie oraz rosnąca pozycja rynkowa Electrolux w Polsce potwierdzają skuteczność takiego podejścia.

Jakość przede wszystkim
Electrolux jest pierwszą firmą AGD, która wprowadziła do swoich fabryk własny globalny system produkcyjny. Electrolux Manufacturing System (EMS) wyznacza standardy dla wszystkich fabryk i usprawnia proces produkcyjny. EMS opiera się na wielu wypróbowanych metodach, które zostały opracowane zarówno w firmie Electrolux, jak i poza nią. System ma za zadanie ciągłe ulepszanie takich elementów procesu produkcyjnego jak: bezpieczeństwo, jakość, koszty i dostawy, gwarantując ten sam, najwyższy standard produkcji we wszystkich fabrykach. EMS to także pewność, że produkowane urządzenia, spełniają wszelkie wymagane normy jakościowe. Wszystkie zakłady w Polsce działają zgodnie z wymogami EMS, będąc niejednokrotnie stawiane za wzór w strukturach Electrolux. Fabryki w Siewierzu i Żarowie otrzymały nagrody za najlepsze projekty w Europie związane z wdrażaniem EMS. Zakład w Oławie został wyróżniony jako najbezpieczniejsza fabryka w Europie, a zakład w Żarowie otrzymał też nagrodę za wzorcowe wdrażanie metodologii Lean Manufacturing.

Odpowiedzialność i zaangażowanie lokalne
Firma Electrolux jest odpowiedzialnym członkiem społeczności, w której funkcjonuje. Nie pozostaje obojętna na problemy zarówno globalne, jak i lokalne. Inicjuje działania, które mają na celu zwrócenie uwagi na ważne kwestie społeczne i pomaga budować lokalnie stabilne fundamenty rozwoju.

Uruchomienie fabryk Electrolux w Oławie, Żarowie, Świdnicy i Siewierzu wpłynęło pozytywnie na ożywienie gospodarcze tych miejscowości. Zatrudnienie na poziomie około 800 pracowników w każdej fabryce, oznacza realny wpływ na obniżenie współczynnika bezrobocia w danym miejscu. Zaś współpraca z wieloma lokalnymi dostawcami i partnerami wspomaga tworzenie dodatkowych, nowych miejsc pracy. Obecność Electrolux w konkretnej miejscowości, to sygnał dla innych potencjalnych inwestorów, że warto właśnie tutaj zainwestować i rozpocząć swoją działalność biznesową.

Electrolux zwraca szczególną uwagę na to, aby aktywnie angażować się w życie lokalnych społeczności, wśród których prowadzi działalność. Firma bierze udział w wielu lokalnych wydarzeniach, wspiera różne instytucje i uczestniczy w akcjach mających na celu pomoc mieszkańcom. W 2010 roku, Electrolux przekazał sprzęt AGD osobom, które ucierpiały w czasie czerwcowej powodzi. Urządzenia firmy znajdują się także w domu dla osób cierpiących na autyzm wybudowanym przez fundację SYNAPSIS w Wilczej Górze koło Warszawy. Firma współpracuje z Domem Dziecka w Oławie i organizacjami ze Świdnicy i Żarowa zajmującymi się pomocą najmłodszym.

Od 2009 roku Electrolux w Polsce wspiera program Kampania Wodna realizowany przez Polską Akcję Humanitarną. Dzięki zaangażowaniu firmy wybudowano już 5 studni na terenach dotkniętych suszą w Sudanie. Studnie te zapewniają wodę pitną dla ponad 6.000 osób.

Grupa Electrolux zwraca też uwagę na problemy globalne i stara się podchodzić do nich proaktywnie. Przykładem może być program „Odkurzacze z morza”. Przy produkcji przyjaznych dla środowiska odkurzaczy, których obudowa jest w znacznej części wykonana z przetworzonego plastiku, Electrolux zauważył, że w przemyśle brakuje wystarczających zasobów tego materiału. Tymczasem morza i oceany są wręcz zaśmiecone odpadami z tworzyw sztucznych. Stąd pomysł kampanii informacyjnej, która ma zwrócić uwagę na ten problem oraz bliska współpraca z organizacjami profesjonalnie zajmującymi się tematyką morską.

Electrolux w Polsce

Fabryka Suszarek w Siewierzu
Produkcję w Siewierzu rozpoczęliśmy w październiku 2000 roku. Była to pierwsza fabryka uruchomiona przez Electrolux w Polsce. Siewierz jest obecnie jedyną fabryką suszarek Electrolux w Europie. Produkujemy w niej suszarki wentylacyjne i kondensacyjne. Powstają tu m.in. najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, takie jak wyjątkowo energooszczędne suszarki Heat Pump czy suszarki Iron Aid, które ułatwiają prasowanie. Fabryka zatrudnia około 800 pracowników.


Fabryka Zmywarek w Żarowie
Fabryka w Żarowie jest pierwszym zakładem, który wybudowaliśmy w Polsce od podstaw. Rozpoczęliśmy w niej produkcję w grudniu 2005 roku. Wytwarzamy tutaj różne typy zmywarek – wolnostojące, do zabudowy, a także zmywarki kompaktowe, w sumie około 350 modeli. Zmywarki z Żarowa trafiają głównie do klientów z Europy, choć spora ich część jest wysyłana na rynek australijski. W Żarowie powstają zmywarki takich marek jak: Electrolux, AEG, Zanussi, Ikea. W żarowskiej fabryce pracuje około 750 osób.


Fabryka Pralek w Oławie
Fabryka w Oławie to nasz największy zakład produkcyjny w Polsce. Produkcję w Oławie rozpoczęliśmy w kwietniu 2006 roku. W oławskiej fabryce powstają różnego rodzaju pralki, m.in. ładowane od przodu, ładowane od góry oraz małe modele kompaktowe. Produkujemy w niej około 350 modeli pralek, które trafiają na rynek krajowy i europejski. W Oławie wytwarzane są pralki takich marek jak: Electrolux, AEG i Zanussi. W naszym oławskim zakładzie zatrudniamy blisko 1.000 pracowników.


Fabryka Kuchenek i Piekarników w Świdnicy
Fabryka w Świdnicy jest trzecim po Żarowie i Oławie nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie zakładem, który zbudowaliśmy od podstaw w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Rozpoczęliśmy w niej produkcję w grudniu 2006 roku. W świdnickiej fabryce produkowane są kuchenki wolnostojące i do zabudowy oraz piekarniki. W 2011 roku z linii produkcyjnej świdnickiej fabryki zjadą nowoczesne, wysokiej klasy piekarniki parowe z funkcją kuchenki mikrofalowej. W fabryce pracuje około 700 mieszkańców Świdnicy i okolic.


Globalne Centrum Usług w Krakowie
We wrześniu 2005 roku otworzyliśmy w Krakowie Globalne Centrum Usług grupy Electrolux. Centrum świadczy usługi finansowo-księgowe oraz administracyjno-personalne dla grupy Electrolux, obsługując 25 krajów w Europie i Ameryce Północnej. W Krakowie znajduje się także kilka innych działów wspierających biznes, takich jak: Globalny Zespół IT, Dział Instrukcji Obsługi, Globalne Zarządzanie Nieruchomościami oraz Dział Płac na Polskę. W krakowskim Centrum pracuje około 600 osób.


Oddział Handlowy w Warszawie
Biuro w Warszawie jest pierwszym oddziałem firmy Electrolux, który powstał w Polsce. Otworzyliśmy je w 1992 roku. W Warszawie realizowane są wszystkie funkcje wspierające sprzedaż produktów naszej firmy. Tutaj także ulokowany jest dział marketingu, odpowiadający za kampanie i działania marketingowe na terenie Polski. W warszawskim biurze pracują również specjaliści zajmujący się usługami posprzedażowymi, takimi jak: infolinia konsumencka i obsługa klienta. W sumie jest tu zatrudnionych około 50 osób, dbających o sprzedaż urządzeń naszej firmy.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com