PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 30 czerwca 2011

OKRADLI URZĄD

img W dniu 28 czerwca b.r. Komenda Powiatowa Policji w Oławie otrzymała zgłoszenie o kradzieży tablicy informacyjnej wykonanej z mosiądzu o wymiarach 35x66x2 cm, która znajdowała się na bocznej ścianie budynku Urzędu Miasta w Oławie.

20 kilogramowa tablica, posiadała wygrawerowany napis „Gminne Centrum Informacji w Oławie”, jej wartość oszacowano na 600 złotych. Sumienne i badawcze podejście policjantów Wydziału Kryminalnego, pozwoliło jeszcze tego samego dnia ustalić zarówno sprawców, jak i miejsce przechowywania skradzionej tablicy.

Kradzież tablicy z UM Oława


Jak się okazało, sprawcy kradzieży sprzedali ją na jednym z punktów złomu w Oławie. Tego samego dnia tablica trafiła do rąk właściciela. Sprawcy kradzieży ukrywali się przed Policją. W dniu 29 czerwca w godzinach przedpopołudnoiwych, zatrzymano dwie osoby, które dokonały tej kradzieży. Pierwsza z nich to 31-letni bezdomny, natomiast drugi 47-letni mieszkaniec Oławy, wcześniej karani za podobne czyny. Jak ustalono kradzieży dokonali około 01:00 w nocy, a tablicę przytwierdzoną do ściany 5 śrubami oraz klejem, wyrwali za pomocą łomów. Mężczyznom za kradzież grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com