PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 8 lipca 2011

ZDEMOLOWALI OGRÓDKI

img Policjanci z Jelcza_Laskowic ustalili grupę nieletnich, w wieku 14-15 lat, sprawców zniszczeń kilku altanek na ogródkach działkowych “Zgoda” i “Zacisze” na terenie Jelcza_Laskowic. Młodzi ludzie spacerując alejami działkowymi “częstowali się” owocami zerwanymi na cudzych działkach . Już niedługo, zagospodarowaniem czasu wolnego nieletnich , zajmie się Sąd Rodzinny w Oławie.

Dzień jak zwykle zapowiadał się podobnie, tym bardziej, że była to niedziela. Kilku nastolatków z Jelcza-Laskowic spotkało się na boisku szkolnym. Na początku grali w piłkę. Później podjęli wspólną decyzję – pójścia na działki “pojeść owoców”. Na działki wchodzili przeskakując ogrodzenie – tam zrywali z drzew owoce i konsumowali je na miejscu.
Nie skończyło się na samym jedzeniu. Okazało się, że młodzi ludzie zaczęli dewastować altanki: powybijali szyby, połamali drewniane elementy wyposażenia altan, jednym słowem zniszczyli efekty ciężkiej pracy ludzkiej.
Sąsiedzka solidarność działkowiczów przyniosła pozytywne efekty. Policjanci poinformowani o zdarzeniu przyjechali na teren ogródków działkowych. Po zebraniu najważniejszych informacji dotyczących zajścia , ustalili i doprowadzili do komisariatu dwóch 15-latków, których po wykonaniu czynności służbowych przekazano rodzicom. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com