PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 8 lipca 2011

ZDEMOLOWALI OGRÓDKI

img Policjanci z Jelcza_Laskowic ustalili grupę nieletnich, w wieku 14-15 lat, sprawców zniszczeń kilku altanek na ogródkach działkowych “Zgoda” i “Zacisze” na terenie Jelcza_Laskowic. Młodzi ludzie spacerując alejami działkowymi “częstowali się” owocami zerwanymi na cudzych działkach . Już niedługo, zagospodarowaniem czasu wolnego nieletnich , zajmie się Sąd Rodzinny w Oławie.

Dzień jak zwykle zapowiadał się podobnie, tym bardziej, że była to niedziela. Kilku nastolatków z Jelcza-Laskowic spotkało się na boisku szkolnym. Na początku grali w piłkę. Później podjęli wspólną decyzję – pójścia na działki “pojeść owoców”. Na działki wchodzili przeskakując ogrodzenie – tam zrywali z drzew owoce i konsumowali je na miejscu.
Nie skończyło się na samym jedzeniu. Okazało się, że młodzi ludzie zaczęli dewastować altanki: powybijali szyby, połamali drewniane elementy wyposażenia altan, jednym słowem zniszczyli efekty ciężkiej pracy ludzkiej.
Sąsiedzka solidarność działkowiczów przyniosła pozytywne efekty. Policjanci poinformowani o zdarzeniu przyjechali na teren ogródków działkowych. Po zebraniu najważniejszych informacji dotyczących zajścia , ustalili i doprowadzili do komisariatu dwóch 15-latków, których po wykonaniu czynności służbowych przekazano rodzicom. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com