PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 sierpnia 2019 roku
ZAPRASZAMY NA LETNIE GRILLOWANIE - 11. URODZINY RADIA HIT - OŁAWA, BASEN MIEJSKI 17 SIERPNIA 2019R. OD GODZINY 14:00 - 17:00 ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 29 lipca 2011

ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL

img Po raz kolejny, Teatr Formy Józefa Markockiego z Drzemlikowic zaprasza do starego młyna na spektakl pt: "Głód. Będzie on składał się z II części - zagranej przez studentów oraz mimów z Teatru Formy. To wszystko już 29 lipca o godz. 19:00.

 

   Mimodram oparty na kanwie powieści "Głód", norweskiego pisarza Knuta Hamsuna, żyjącego na przełomie XIX i XX wieku. Opowiada o losach młodego literata, któremu przyszło żyć i tworzyć w bezdusznym, pozbawionym skrupułów świecie. Artysta staje wobec odwiecznego problemu wygodnego funkcjonowania w zuniformizowanym społeczeństwie lub odrzucenia tego za cenę uczynienia ofiary ze swojego życia. Zakochuje się bez pamięci w kobiecie, lecz nie jest zdolny sprostać wymogom narzuconym przez etos mieszczańskiej moralności w realiach protestanckiej Norwegii. Bohater pozostaje owładnięty zarówno głodem twórczego spełnienia jak i głodem fizycznym.
   Każda skrajna sytuacja, w której znajduje się człowiek w szczególny sposób wyostrza postrzeganie rzeczywistości. Jest to moment, w którym możliwe są naturalne odruchy odarte z wszelkich konwenansów i klisz. Zachwyca mnie i zarazem przeraża, że ktoś "wygłodniały" jest otwarty i gotowy wchłaniać w siebie dosłownie wszystko, zagłuszając w sobie prawdziwy głód... jakościowy. Kto wie, może potrzeba najprostszego kontaktu z drugim człowiekiem jest najsilniejszym rodzajem łaknienia ?
                                                                                                                                                    Józef Markocki


"Ujmie mą dłoń i powiedzie krużgankami pełnymi wiwatujących ludzi, przez śliczne ogrody, gdzie będzie igrać i śmiać się trzysta pięknych dziewcząt, i doprowadzi do innej sali, gdzie wszystko będzie zrobione z połyskującego szmaragdu. Słońce zalewa krużganki rozbrzmiewające chóralnym śpiewem, fala woni płynie ku mnie, trzyma jej dłoń w swojej dłoni, czuję rozkosz czaru w krwi ... szepcze do mnie: - Nie tu, chodźmy dalej. - Docieramy do czerwonej sali, gdzie wszystko jest rubinem i upojeniem, w którym tonę.[...] Widzę z mej ławki gwiazdy przed oczyma, a myśli pędzą kędyś w huraganie światłości."

(R.R)
                                                                                                                                              


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com