PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 21 wrzeœnia 2011

OSZUKIWAŁ PRACODAWCĘ...

img 34-letni mieszkaniec Oławy odpowie przed sądem za oszustwo, jakiego dopuścił się wobec swojego pracodawcy. Mężczyzna dysponując kartą do bezgotówkowego tankowania paliwa, wykorzystywał ją niezgodnie z prawem. Bez zgody szefa tankował służbowe paliwo, które następnie sprzedawał przygodnym kierowcom. Nieuczciwy pracownik naraził pracodawcę na straty rzędu 20 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 

Pod koniec lipca br. właściciel jednej z oławskich firm transportowych zgłosił policji podejrzenie kradzieży paliwa przez któregoś z zatrudnionych przez niego kierowców. Zgłaszający poinformował, że kierowcy w czasie pracy dysponują bezgotówkowymi kartami do tankowania paliwa. Każda z tych karta przypisana jest do konkretnego samochodu. Kierowcy mogli korzystać z kart w momencie, kiedy użytkowali przypisany do niej samochód. W wyniku podjętych przez policję działań, krąg podejrzeń zawęził się do jednej osoby. Okazał się nim 34-letni kierowca który przebywał na urlopie, a mimo to z jego „konta” schodziło paliwo. W wyniku podjętych przez policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego czynności, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie 12 przypadków nielegalnego tankowania paliwa za pomocą przedmiotowej karty, to znaczy bez autoryzacji właściciela firmy. Funkcjonariusze ustalili, że przestępczym procederem trudnił się jeden pracownik. Nieuczciwy kierowca tankował paliwo, a następnie sprzedawał je po okazyjnej cenie przygodnie napotkanym kolegom po fachu. W ten sposób, firma zgłaszającego poniosła straty rzędu 20 tysięcy złotych. „Pomysłowy” kierowca – szuka nowej pracy. 

OFICER PRASOWY KPP OŁAWA - podinsp. Alicja JędoKomentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com