PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 29 paĄdziernika 2011

SPRAWCY NAPADU ZA KRATAMI...

img

Troje sprawców rozboju na 40-letniej mieszkance Oławy trafiło do aresztu. 22 października br. dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która została pobita i skradziono jej pieniądze. W wyniku niezwłocznego działania policjantów, w krótkim czasie zatrzymano dwoje sprawców, 25-letnią kobietę i jej 34-letniego znajomego, którzy ukrywali się przed policją w mieszkaniu u konkubenta zatrzymanej 25-latki. Zgromadzony przez policję materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec wszystkich sprawców tymczasowego aresztu.

W minioną sobotę, tj. 22 października 40-letnia mieszkanka Oławy powiadomiła dyżurnego oławskiej policji o tym, że będąc u znajomej, z którą rozmawiała na korytarzu klatki schodowej została zaczepiona przez znaną jej z widzenia kobietę, która bez powodu wszczęła awanturę, a następnie zaczęła się z nią szarpać. Napastniczka nie dała za wygraną, wybiegła z klatki za pokrzywdzoną, która próbowała uciec. Na ulicy, 25-latka dopadła pokrzywdzoną przewróciła na ziemię i biła po całym ciele. Chwilę później przybiegli „do pomocy” dwaj mężczyźni 34-letni znajomy i 49-letni konkubent krewkiej sprawczyni. Już we trójkę bili i kopali pokrzywdzoną oraz zabrali jej 48 złotych . 40-latka w wyniku zdarzenia doznała złamania ręki i ogólnych potłuczeń. Szybka reakcja policjantów i dobra znajomość lokalnego środowiska przestępczego, pozwoliły funkcjonariuszom na szybkie i trafne ustalenia, w wyniku których prawie natychmiast po zgłoszeniu, zatrzymano 34-letniego mężczyznę i jego znajomą parę- 25 letnią kobietę i jej 49-letniego konkubenta. Cała trójka w chwili zatrzymania była nietrzeźwa.
Jednemu ze sprawców rozboju, 34-latkowi za popełnione przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat. Mężczyzna ten w niedalekiej przeszłości wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Pozostałym sprawcom sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Źródło: KPP - Oława

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com