PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 29 paĄdziernika 2011

BEZPIECZNIE NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH...

img Okres poprzedzający 1 listopada oraz kilka następnych dni po Wszystkich Świętych to tradycyjnie czas natężonego ruchu samochodów oraz pieszych na głównych ciągach komunikacyjnych, a w szczególności w okolicach cmentarzy. Sytuacja taka skutkować może wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa oraz zakłóceniem płynności ruchu pojazdów.

W tych dniach mogą wystąpić dodatkowe zagrożenia w ruchu drogowym , takie jak: zmienne warunki pogodowe, okazjonalne użytkowanie samochodów przez osoby nie mające doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, jak również kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości.

Dzień 1 listopada dla większości z nas to czas zadumy i refleksji nad grobami naszych najbliższych. Niestety , to również czas nasilenia występowania zjawisk nieakceptowanych społecznie, takich jak : wzrost aktywności środowisk przestępczych, których zainteresowanie ukierunkowane będzie głównie na nasze mienie.
Dlatego pamiętajmy o tym aby:

•przed wyjściem na cmentarz lub do kościoła ,zabezpieczyć dokładnie nasze mieszkania i domy. nie pozostawiajmy uchylonych okien, domykajmy drzwi wejściowe do naszych klatek – po to jest domofon aby sprawdzić kto wchodzi na teren naszej klatki.


•rzeczy wartościowe, takie jak pieniądze i biżuteria zostawmy w miejscach bezpiecznych,


•jeśli wyjeżdżamy na kilka dni, poprośmy sąsiada aby zwrócił uwagę na nasze mieszkanie, dom


•samochody parkujmy w miejscach do tego przeznaczonych , nie pozostawiajmy uchylonych okien w autach, a wewnątrz pojazdu nie zostawiajmy żadnych rzeczy wartościowych typu radio, torebka, które mogłyby być pokusą dla złodzieja. „Kieszonkowcy” w tych dniach będą nas pilnować, umiejętnie wtapiając się w tłum. Starajmy się dostosować nasze zachowanie do kierujących ruchem policjantów, strażników miejskich i gminnych


•pamiętajmy o tym aby na cmentarz zabierać tylko rzeczy niezbędne, nie dajmy złodziejom satysfakcji i przede wszystkim bądźmy czujni robiąc porządki na grobach naszych bliskich, nie zostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru


W dniach od 29 października do 4 listopada 2011r. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oławie i podległych jej komisariatów wspólnie ze Strażą Miejską i Gminną będą czuwali nad bezpieczeństwem w powiecie.

Przeprowadzą działania mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonie cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Działania te będą miały charakter prewencyjny ale także represyjny.
Pamiętajmy o właściwym używaniu świateł zewnętrznych w samochodach i o stosowaniu pasów bezpieczeństwa.
Wsiadjąc za kierownicę pojazdu NIE SPOŻYWAMY ALKOHOLU.

Główne przyczyny wypadków drogowych, o których warto pamiętać podczas jazdy:

•nadmierna prędkość


•zmęczenie kierowcy , dlatego zalecamy krótkie przerwy w podróży


•nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych


•nieprawidłowe wyprzedzanie


•nagłe wtargnięcia pieszych na jezdnię oraz nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych

Drogi Kierowco pamiętaj ! Najważniejsze jest szczęśliwe dotarcie do celu.

Źródło: KPP Oława

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com