PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 7 listopada 2011

OKRADŁ SĄSIADA ...

img Policja zatrzymała dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Oławy. Jednym ze sprawców okazał się 28-letni sąsiad pokrzywdzonego, który we wrześniu wspólnie ze swoim kuzynem ogołocił z mebli i sprzętu gospodarczego mieszkanie sąsiada przebywającego w tym czasie za granicą.

W drugiej połowie września br. kobieta opiekująca się mieszkaniem znajomego, poinformowała oławską policję o włamaniu i kradzieży mebli z mieszkania mężczyzny. . Kobieta stwierdziła, że znajomy przed wyjazdem za granice poprosił ją o doglądanie jego domu. Podczas jednej z wizyt ujawniła włamanie. Sprawcy wynieśli z mieszkania wszystkie meble oraz sprzęt będących na wyposażeniu kuchni i łazienki. Wartość skradzionych rzeczy pokrzywdzony wycenił na ponad 2 tys. złotych.

Policjanci podjęli szeroko zakrojone czynności w wyniku których ustalili, że pomysłodawcą i jednym ze sprawców włamania jest 28-letni sąsiad pokrzywdzonego. Wykorzystał on nieobecność właściciela mieszkania i wspólnie z przebywającym u niego 20-letnim kuzynem „z Polski” weszli do mieszkania i wynieśli wszystko co się dało wynieść. Wspaniałomyślny sąsiad podarował kuzynowi skradzione meble. Niestety 20-latek niedługo cieszył się „nowym” sprzętem. W wyniku działań oławskiej policji meble zostały zabezpieczone i prawdopodobnie w najbliższym czasie wrócą do właściciela.

Natomiast pomysłowego sąsiada może zaskoczyć zaostrzona kara za popełnione przestępstwo, ponieważ całkiem niedawno wyszedł z więzienia, w którym odbywał już karę pozbawienia wolności.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com