PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 7 listopada 2011

OKRADŁ SĄSIADA ...

img Policja zatrzymała dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Oławy. Jednym ze sprawców okazał się 28-letni sąsiad pokrzywdzonego, który we wrześniu wspólnie ze swoim kuzynem ogołocił z mebli i sprzętu gospodarczego mieszkanie sąsiada przebywającego w tym czasie za granicą.

W drugiej połowie września br. kobieta opiekująca się mieszkaniem znajomego, poinformowała oławską policję o włamaniu i kradzieży mebli z mieszkania mężczyzny. . Kobieta stwierdziła, że znajomy przed wyjazdem za granice poprosił ją o doglądanie jego domu. Podczas jednej z wizyt ujawniła włamanie. Sprawcy wynieśli z mieszkania wszystkie meble oraz sprzęt będących na wyposażeniu kuchni i łazienki. Wartość skradzionych rzeczy pokrzywdzony wycenił na ponad 2 tys. złotych.

Policjanci podjęli szeroko zakrojone czynności w wyniku których ustalili, że pomysłodawcą i jednym ze sprawców włamania jest 28-letni sąsiad pokrzywdzonego. Wykorzystał on nieobecność właściciela mieszkania i wspólnie z przebywającym u niego 20-letnim kuzynem „z Polski” weszli do mieszkania i wynieśli wszystko co się dało wynieść. Wspaniałomyślny sąsiad podarował kuzynowi skradzione meble. Niestety 20-latek niedługo cieszył się „nowym” sprzętem. W wyniku działań oławskiej policji meble zostały zabezpieczone i prawdopodobnie w najbliższym czasie wrócą do właściciela.

Natomiast pomysłowego sąsiada może zaskoczyć zaostrzona kara za popełnione przestępstwo, ponieważ całkiem niedawno wyszedł z więzienia, w którym odbywał już karę pozbawienia wolności.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com