PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 15 listopada 2011

93 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

img Uroczyste obchody z okazji 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w Oławie o godzinie 13:00 odprawioną  mszą w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Tuż po niej uczestnicy obchodów Święta Niepodległości, prowadzeni przez Wodza Naczelnego Rzeczypospolitej Polskiej Marszałka Józefa Piłsudskiego (czyli aktora z grupy rekonstrukcyjnej), przemaszerowali do Rynku, gdzie odbyła się rekonstrukcja walk o Warszawę z 11 listopada 1918 roku - zdobycie ostatniego szańca niemieckiego oporu.

Po inscenizacji mieszkańcom rozdano flagi narodowe (symbolicznie - 93 sztuki), a pochód przemaszerował na plac Marszałka J. Piłsudskiego, gdzie przy Pomniku Losów Ojczyzny odbyły się centralne uroczystości. Okolicznościowe przemówienia poruszające problematykę odzyskania wolności przez Polskę wygłosili: starosta oławski Zdzisław Brezdeń, posłowie na Sejm RP - Roman Kaczor i Kazimierz Michał Ujazdowski oraz przedstawiciel partnerskiego samorządu - Włodzimierz Niedzielski, przewodniczący Rady Powiatu Złoczowskiego z Ukrainy.

Następnie przedstawiciele samorządów z powiatu oławskiego, zaproszeni goście, delegacje oławskich szkół, związków, organizacji i instytucji złożyli pod Pomnikiem Losów Ojczyzny kwiaty i okolicznościowe wiązanki.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com