PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 18 listopada 2011

PRZECIEŻ TO TYLKO ZABAWKA...

img Tak się tłumaczył 19-latek z Oławy, który będąc pasażerem samochodu osobowego, wystawił przez okno wiatrówkę i i kilkakrotnie strzelił z niej w stronę mężczyzny idącego chodnikiem.

Wczoraj po po południu 26-letni mieszkaniec Oławy poinformował patrol policji, że idąc chodnikiem ul. Strzelną w Oławie, jak zwykle o tej porze mijał ciąg samochodów ustawionych w kolejce do świateł. Z jednego z samochodów przejeżdżających obok niego, wychylił się młody mężczyzna, który w ocenie zgłaszającego wystrzelił do niego kilkakrotnie z wiatrówki. Jeden z „naboi” uderzył go w kurtkę. Na szczęście nic się nie stało, nikt nie poniósł żadnych obrażeń. Po chwili zaatakowany mężczyna podszedł do pojazdu, w którym siedział inicjator zajścia i stanowczo zareagował, mówiąc mu, że o zdarzeniu poinformuje policje. Słowa te najwidoczniej zdenerwowały 19-latka bo wyciągnął nóż i w sposób jednoznaczny zagroził przechodniowi pozbawieniem życia. Poinformowany o zdarzeniu patrol policji podjął natychmiast interwencję wobec 19-latka, który wydał funkcjonariuszom nóż i i broń. Zabezpieczona broń na szczęście okazała się plastikową atrapą pistoletu. Ale o tym, że nie jest to prawdziwa broń dopiero przekonali się policjanci.

19-latek będzie odpowiadał przed sądem za groźby karalne kierowane wobec 26-letniego mężczyzny, groźby w trakcie której posłużył się zabezpieczoną przez policjantów „zabawką”.

Pamiętajmy,
przykład opisanego powyżej zdarzenia może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Zdarzały się sytuacje gdy wystrzelona plastikowa kulka z „zabawkowej” atrapy broni trafiła w oko przypadkowego przechodnia, czyniąc go kaleką. A wtedy podstawą odpowiedzialności karnej może być art. 156 § 1 kk, który mówi o tym, że:

„ Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci 1)pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia.... podlega karze pozbawienia wolności od roku do 3 lat.

 

Źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com