PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 23 listopada 2011

OKRADAŁ ALTANY...

img 31-letni mieszkaniec Oławy włamał się do dwudziestu paru altan działkowych , z których ukradł mienie ogrodnicze o wartości nie mniejszej niż 3 000 złotych. Oławscy policjanci dzięki intensywnej pracy ustalili i zatrzymali włamywacza , który za swoje czyny odpowie przed sądem.

Od kilku miesięcy właściciele ogrodów działkowych na terenie Oławy zgłaszali o włamaniach, kradzieżach i innych zniszczeniach poczynionych przez sprawców wymienionych przestępstw. Ich łupem padało wszystko co się udało sprzedać, a więc narzędzia ogrodnicze, kosiarki, sprzęt rekreacyjny, butle gazowe, drobny sprzęt elektryczny . Włamywacze bądź włamywacz nie pogardzili również przetworami z warzyw i owoców pozostawionymi w altanach przez właścicieli. Od samego początku policjanci oławskiej komendy wykonali szereg czynności procesowych, a także prewencyjnych w efekcie których wytypowali i ustalili sprawcę włamań. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Oławy, który już wcześniej był znany Policji, odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie, wykonano z nim czynności procesowe, w wyniku których policjanci ustalili następnych pokrzywdzonych, z których spora część o włamaniach do swoich ogrodów, dowiedzieli się od policjantów. Mężczyzna przyznał się do dwudziestu kilku włamań, gdzie wartość skradzionych przez niego przedmiotów była nie mniejsza niż 3 000 złotych. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca, to co się dało sprzedawał na złomie, pozostałych przedmiotów , takich jak krzesełka, stoliki turystyczne, butle gazowe pozbywał się sprzedając je przygodnie napotkanym osobom, za drobne kwoty pieniężne.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia, czy sprawca miał wspólników. Mężczyźnie grozi zaostrzona kara pozbawienia wolności z uwagi na fakt iż popełniał przestępstwa w stanie recydywy. Dlatego sąd może orzec wobec niego karę pozbawienia wolności od roku nawet do 15 lat.

Drodzy Działkowcy!
Sezon prac ogrodowych zbliża się ku końcowi. Wykonujemy ostatnie prace porządkowe. Już tak często nie będziemy odwiedzali naszych ulubionych miejsc odpoczynku i rekreacji. Mając ten fakt na uwadze zabezpieczmy nasz ogród przed wandalami:


- jeśli to możliwe nie pozostawiajmy na sezon zimowy w altanach rzeczy wartościowych , mogących być pokusą dla złodziei (kosiarki, butle gazowe i nny sprzęt elektroniczny)

- zabezpieczmy właściwie drzwi i okna altan

- nw ramach zimowych spacerów odwiedzajmy nasze działki aby nie sprawiały wrażenia opuszczonych

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com