PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 5 grudnia 2011

OŁAWSKIECH POLICJANTÓW NIE PRZEKUPISZ

img Zatrzymany do kontroli drogowej, 47-letni obywatel Wietnamu znacznie przekroczył prędkość dozwoloną na kontrolowanym odcinku drogi. Policjanci Ruchu Drogowego podjęli wobec kierowcy czynności służbowe. Kierowca postanowił zaryzykować i podjął próbę wręczenia funkcjonariuszom łapówki. Za ten nieprzemyślany krok mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

1 grudnia br. policjanci z oławskiego Ogniwa Ruchu Drogowego pełnili służbę w swoim rejonie. Jednym z kierowców zatrzymanych do kontroli w związku popełnionym wykroczeniem znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości, był 47-letni obywatel Wietnamu, jak się okazało od kilkunastu lat mieszkający w Polsce. Policjanci poinformowali go o przekroczeniu prędkości o ponad 40 km od prędkości dozwolonej, proponując mu przyjęcie mandatu karnego lub skierowanie wniosku do sądu. Mężczyzna, jakby nie słysząc co się do niego mówi, skupił całą swoją uwagę na próbie włożenia do kieszeni munduru policjanta, 20-złotowego banknotu. Kierowca nie przyjął do wiadomości pouczenia policjantów o tym,że składana im propozycja jest przestępstwem. 47-latek po doprowadzeniu do radiowozu, ponowił propozycję wrzucając banknot między fotele w radiowozie. Za próbę wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany, a pieniądze zabezpieczone procesowo na poczet prowadzonego postępowania. Jak się okazało mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i mieniu. Teraz sąd zadecyduje o wysokości kary za „bezmyślność” kierowcy.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com