PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 grudnia 2018 roku
RADIO HIT OŁAWA MOŻNA SŁUCHAĆ ZA POŚREDNICTWEM ODTWARZACZA W ŚRODKOWEJ GÓRNEJ KOLUMNIE STRONY WWW, LUB ZA POSREDNICTWEM PROGRAMU W KOMPUTERZE KLIKAJĄC NA NASZEJ STRONIE NA NAPIS 128 KBPS ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 8 grudnia 2011

BUDŻET MIASTA NA 2012

img Opracowany przez burmistrza projekt budżetu miasta na rok 2012, przesłano 15 listopada do zaopiniowania Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu. Projekt przekazano również radnym Rady Miejskiej.

Projekt budżetu na 2012 jest optymalną propozycją przedstawioną Radzie Miejskiej do uchwalenia. Przy jego opracowaniu wzięto pod uwagę przewidywaną trudniejszą sytuację, zgodnie z tendencjami na rynku europejskim i ze stanowiskiem ministra finansów.
Dla bezpieczeństwa w planowanym budżecie ujęto z dużych inwestycji jedynie budowę krytego basenu oraz zadania dofinansowywane ze środków europejskich, m.in. ratusz (ostateczne rozliczenie inwestycji) i Centrum Współpracy Europejskiej.

 

 

Deficyt budżetu na 2012 zaplanowano w wysokości 5 mln zł, co stanowi 5,55% planowanych dochodów.
Jak widać w zamieszczonych tabelach planowany dochód wynosi - 90.047.746 zł, a wydatki - 95.047.746 zł. Założono wzrost dochodów w porównaniu do roku 2011 o około 8,4%.
Bardzo wątpliwą pozycją po stronie planowanych dochodów jest przewidywany udział miasta w podatku dochodowym od osób fizycznych. Ten wskaźnik został narzucony samorządowi w formie decyzji ministra finansów i wynosi on około 19,6% w porównaniu z rokiem 2011.
Najbliższa korekta budżetu miasta na 2012 może być zaproponowana Radzie Miejskiej w kwietniu przyszłego roku, po rozliczeniu roku 2011. Możliwość jej przeprowadzenia będzie również zależała od aktualnej sytuacji gospodarczej.

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com