PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 16 grudnia 2011

ZATRZYMANO SPRAWCÓW KRADZIEŻY

img Policjanci komisariatu w Jelczu-Laskowicach, 14 grudnia zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem oraz samochodu osobowego.

13 grudnia mieszkaniec Miłocic zgłosił włamanie do domku jednorodzinnego poprzez wybicie szyby w oknie, skąd sprawca ukradł portfel z zawartością dowodu osobistego, pieniędzy w kwocie 300 zł oraz zaparkowanego na posesji samochodu Fiata 126p. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 600 zł.

Już następnego dnia, dzięki efektywnej i sprawnej pracy, policjanci Wydziału Kryminalnego w Jelczu-Laskowicach ustalili i zatrzymali trzech sprawców tego przestępstwa. Odzyskali skradziony samochód osobowy.

Wśród zatrzymanych sprawców kradzieży był m.in. 16-letni syn pokrzywdzonego, który nie mieszka z ojcem. Pozostali mężczyźni to koledzy nieletniego – 20 i 17 latek. Całe przestępstwo dokładnie zaplanowali. To syn włamał się do mieszkania ojca, by ukraść kluczyki i dokumenty od pojazdu, jednak nie znajdując ich w mieszkaniu postanowił wyłamać zamek w aucie. W tym czasie jeden z jego kolegów stał przed domem na tzw. „czatach”, w celu ostrzeżenia, gdyby przypadkowo w tym czasie miał się pojawić ojciec. Udało się im odpalić samochód i odjechać.

Udali się do trzeciego kolegi z którym leśnymi drogami dotarli do małej miejscowości, oddalonej o 17 kilometrów od miejsca kradzieży, w której znajduje się punkt złomu. W trakcie podróży wyrzucili tablice rejestracyjne od samochodu oraz inne elementy m.in. koło zapasowe, gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy. Pomyśleli również o zdarciu naklejki z szyby. Wszystko, po to by samochód wyglądał na złom. Auto zostało sprzedane do skupu przez koleżankę – chłopaka, który dołączył jako ostatni - mieszkającą nieopodal złomowiska. Cel założony przez sprawców został osiągnięty – za samochód otrzymali 175,50 zł. Pieniądze wydali na alkohol i papierosy. Idealny plan okazał się nie tak doskonały, jak zakładali.

Samochód w całości odzyskano i zabezpieczono. Sprawcom za kradzież, zgodnie z art. 278 KK grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Nieletni odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com