PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 28 grudnia 2011

ZATRZYMANO ZŁODZIEI...

img Troska o wspólne mienie i czujność sąsiedzka doprowadziły do zatrzymania przez oławską policję, dwóch młodych mieszkańców Oławy, którzy ukradli miedziane elementy ogrodzenia na jednej z posesji w Nowym Otoku. Odzyskane przez policję mienie o wartości 700 złotych powróciło do właścicieli.

27 grudnia br. dyżurny oławskiej policji odebrał telefoniczny zgłoszenie od mieszkanki Nowego Otoku, o dwóch młodych osobach chodzących po posesji jednego z sąsiadów. Zachowanie młodych ludzi jednoznacznie wskazywało, że nie przyszli w odwiedziny do właścicieli, których akurat nie było w domu. Wprost przeciwnie, sprawiali wrażenie „szukających czegoś”. Po zebraniu niezbędnych informacji , dyżurny wysłał na miejsce policjantów, którzy dysponując rysopisem podanym przez zgłaszającą, zaczęli przeszukiwać teren. W efekcie prowadzonych działań ujawnili w pobliskim lesie dwóch młodych oławian w wieku 18 i 15 lat. Sprawcy na widok policjantów zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Policjanci ujawnili przy nich miedzianą pokrywę zabezpieczającą wlot do kanału ściekowego, a w niedaleko położonym zagajniku znaleźli trzy miedziane elementy ogrodzenia. Jak się okazało, złodzieje ukradli je dzień przed zatrzymaniem. I ukryli w krzakach. Całość skradzionego mienia powróciła do właścicieli. Aktualnie policja sprawdza czy zatrzymani mają związek z innymi zdarzeniami , w wyniku których mieszkańcy Oławy stracili swoje mienie. Pełnoletniemu sprawcy za popełnione przestępstwo, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Losem 15-latka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Opisane postawa osoby zgłaszającej, to kolejny dowód na to, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Stosowanie zabezpieczeń technicznych i reagowanie na każdy objaw „nietypowego” zachowania osób obcych, poprawia skuteczność działań Policji w zatrzymywaniu sprawców przestępstw i wykroczeń. Dlatego nie bójmy się reagować na niewłaściwe zachowania. Odpowiednio wcześnie podana informacja zwiększa szansę na zatrzymanie sprawców.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com