PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 sierpnia 2019 roku
ZAPRASZAMY NA LETNIE GRILLOWANIE - 11. URODZINY RADIA HIT - OŁAWA, BASEN MIEJSKI 17 SIERPNIA 2019R. OD GODZINY 14:00 - 17:00 ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 28 grudnia 2011

ZATRZYMANO ZŁODZIEI...

img Troska o wspólne mienie i czujność sąsiedzka doprowadziły do zatrzymania przez oławską policję, dwóch młodych mieszkańców Oławy, którzy ukradli miedziane elementy ogrodzenia na jednej z posesji w Nowym Otoku. Odzyskane przez policję mienie o wartości 700 złotych powróciło do właścicieli.

27 grudnia br. dyżurny oławskiej policji odebrał telefoniczny zgłoszenie od mieszkanki Nowego Otoku, o dwóch młodych osobach chodzących po posesji jednego z sąsiadów. Zachowanie młodych ludzi jednoznacznie wskazywało, że nie przyszli w odwiedziny do właścicieli, których akurat nie było w domu. Wprost przeciwnie, sprawiali wrażenie „szukających czegoś”. Po zebraniu niezbędnych informacji , dyżurny wysłał na miejsce policjantów, którzy dysponując rysopisem podanym przez zgłaszającą, zaczęli przeszukiwać teren. W efekcie prowadzonych działań ujawnili w pobliskim lesie dwóch młodych oławian w wieku 18 i 15 lat. Sprawcy na widok policjantów zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Policjanci ujawnili przy nich miedzianą pokrywę zabezpieczającą wlot do kanału ściekowego, a w niedaleko położonym zagajniku znaleźli trzy miedziane elementy ogrodzenia. Jak się okazało, złodzieje ukradli je dzień przed zatrzymaniem. I ukryli w krzakach. Całość skradzionego mienia powróciła do właścicieli. Aktualnie policja sprawdza czy zatrzymani mają związek z innymi zdarzeniami , w wyniku których mieszkańcy Oławy stracili swoje mienie. Pełnoletniemu sprawcy za popełnione przestępstwo, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Losem 15-latka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Opisane postawa osoby zgłaszającej, to kolejny dowód na to, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Stosowanie zabezpieczeń technicznych i reagowanie na każdy objaw „nietypowego” zachowania osób obcych, poprawia skuteczność działań Policji w zatrzymywaniu sprawców przestępstw i wykroczeń. Dlatego nie bójmy się reagować na niewłaściwe zachowania. Odpowiednio wcześnie podana informacja zwiększa szansę na zatrzymanie sprawców.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com