PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 10 stycznia 2012

NA DŁUGOPISACH DOROBIŁ SIĘ 50 000 ZŁ

img Policjanci z oławskiej Komendy Policji przez kilka miesięcy pracowali nad sprawą 18-letniego oszusta, który przez portal internetowy oferował ludziom możliwość dodatkowego zarobku. Podjęcie współpracy uzależniał od uiszczenia opłaty za przesyłkę kurierska. Z ustaleń policji wynika, że 760 osób wpłaciło pieniądze i kontakt z “pracodawcą “ się urwał. Mężczyzna oszukał ludzi na kwotę nie mniejszą niż 50 tysięcy złotych.

Policjanci Zespołu Przestępstw Gospodarczych oławskiej dochodzeniówki, od czerwca ubiegłego roku rozpracowywali sprawę oszusta, który jak się okazało od września 2008r na jednym z portali internetowych oferował ludziom pracę chałupniczą. W swojej ofercie, podszywając się za przedstawiciela znanych firm produkujących długopisy, proponował wysokie zarobki i dogodne warunki pracy. Podjęcie współpracy uzależniał od wpłaty kwoty w granicach 20-30 złotych, na wskazane w ogłoszeniu konto. Pieniądze te miały pokryć koszty wysyłki materiałów szkoleniowych i początkowej partii długopisów do składania. Na pierwszy rzut oka- oferta bardzo kusząca. Jednak jej atrakcyjność kończyła się w momencie dokonania wpłaty przez osobę zainteresowaną- przyszły pracodawca nie podejmował już żadnego kontaktu. Oławska policja operacyjnie wpadła na trop oszusta. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 18-latek oszukał 760 osób z terenu całej Polski, które wcześniej zainteresowały się ofertą i wpłaciły pieniądze. Młody człowiek za chęć szybkiego i nielegalnego wzbogacenia się może trafić “za kratki” na okres od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło:  KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com