PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 12 stycznia 2012

ZATRZYMANO SPRAWCÓW POBICIA

img Dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 lat zostało osadzonych w policyjnym areszcie, przez policjantów z Oławy, za pobicie ich 32-letniego sąsiada, z którym  wcześniej spożywali alkohol. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Mieszkanka Oławy powiadomiła dyżurnego policji o pobiciu jej 32-letniego syna przez dwóch mężczyzn. Z wstępnych ustaleń policji wynikało, że jednym z napastników mógł być 19-letni sąsiad zgłaszającej. Po zebraniu niezbędnych informacji dyżurny skierował na miejsce zdarzenia patrol policji. Funkcjonariusze ustalili szczegóły zdarzenia, pozwalające im jednoznacznie zidentyfikować sprawców. I tak też się stało. Interweniujący policjanci, w trakcie rozmowy ze zgłaszającą zauważyli w pobliżu zabudowań dwóch młodych ludzi, którzy w momencie gdy zorientowali się, że są obserwowani przez policję - uciekli . Policjanci podjęli za nimi krótki pościg. Obu młodzieńców ujęli zatrzymali. Każdy z nich był nietrzeźwy , ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu przeprowadzono z nimi czynności procesowe, podczas których przyznali się do pobicia sąsiada. Policjanci ustalili, że w dniu zdarzenia, pokrzywdzony przyszedł w gościnę do domu jednego z 19-latków. Tam wspólnie z domownikami spożył przyniesiony ze sobą alkohol. Jak często bywa w takich sytuacjach, między biesiadnikami doszło do awantury, która przeniosła się na zewnątrz mieszkania. Poszło o kobietę. Pokrzywdzony wracając do domu został uderzony butelką w głowę przez jednego z 19-latków. Następnie doszło do szarpaniny między nim, a atakującym go mężczyzną. Gdy 32-latek stracił równowagę i upadł został skopany przez 19-letniego sąsiada . Pokrzywdzony próbował uciekać, udało mu się dobiec do drzwi swojego mieszkania. Tam dopadli go kompani od kieliszka i ponownie skopali. Nie wiadomo, jak zakończyłaby się ta sytuacja gdyby nie matka pokrzywdzonego, która słysząc krzyki na klatce schodowej otworzyła drzwi swojego mieszkania. Sprawcy na widok kobiety uciekli .
Za popełnione przestępstwo 19-latkowie odpowiedzą przed sądem . Grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com