PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 24 stycznia 2012

BĘDĄ OPÓŹNIENIA POCIĄGÓW

img W lutym br., w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe, korekcie ulegną czasy odjazdów i przyjazdów wybranych pociągów uruchamianych przez PKP Intercity. Aktualny rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.intercity.pl. Bilety na wszystkie pociągi przewoźnika można kupić w przedsprzedaży przez Internet i w kasach biletowych na dworcach. 

Od 1 do 29 lutego PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK), zarządca infrastruktury kolejowej w Polsce, zaplanował kolejne prace modernizacyjne. Będą one prowadzone m. in.  na odcinkach: Toruń - Otłoczyn (trasa Toruń-Kutno), Toruń - Cierpice (trasa Toruń – Bydgoszcz),  Buk-Poznań (trasa Poznań-Zielona Góra,  Witaszyce - Jarocin (trasa Poznań - Ostrów Wielkopolski), Pęgów – Rawicz (trasa Wrocław – Poznań), czy  Taciszów - Gliwice Łabędy na trasie Katowice – Wrocław. W związku z nimi mogą ulec zmianie czasy odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów PKP Intercity.

„W związku z prowadzoną rewitalizacją linii kolejowych przez PKP PLK, zarówno my, jak i wszyscy inni przewoźnicy kolejowi w Polsce, musimy dostosować rozkłady jazdy pociągów do prac na torach.
W związku z tym prosimy wszystkich Pasażerów, aby przed każdą podróżą  sprawdzali dokładnie godziny odjazdów i przyjazdów pociągów”– podkreśla Małgorzata Sitkowska, Rzecznik Prasowy
PKP Intercity.

W sumie, w związku z modernizacjami ulegną korekcie godziny odjazdów i przyjazdów czterech pociągów Express Intercity (EIC), czterech Expresów (Ex) oraz 70 pociągów kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK) i jednego TLK na trasie Warszawa – Łódź. Z tych wszystkich zmian jedynie 3 pociągi pojadą drogą okrężną, 1 pociąg pojedzie w wydłużonej relacji, w 15 pociągach będą przesunięcia, względem obecnie obowiązującego rozkładu jazdy, od około 5 do 20 minut. Reszta zmian to korekty nieznaczne.

Najistotniejsze korekty w rozkładzie dotyczą 3 składów kategorii TLK. Dotyczą one pociągów
TLK „Uznam” relacji Kraków – Świnoujście – Kraków oraz TLK „Rozewie” relacji Jelenia Góra – Gdynia. Pociągi te w terminie od 9/10-15/16.02 na odcinku Wrocław – Poznań – Wrocław będą kursowały drogą okrężna przez Krotoszyn z pominięciem Leszna. Dla pasażerów z tego odcinka uruchomione zostaną pociągi zastępcze kursujące w relacji Poznań – Rawicz – Poznań. Poza tym zmiany będą dotyczyły również m. in. pociągów: „Wiking” jadącego z Katowic do Szczecina, „Uznam” z Krakowa do Świnoujścia, „Dolnoślązak” z Przemyśla do Wrocławia, „Kossak” z Przemyśla do Szczecina, czy „Słowiniec” z Gdyni do Krakowa. Dodatkowo, przez cały luty, kilkuminutowa zmiana godziny odjazdów i przyjazdów obejmie pociąg TLK „Włókniarz” relacji Łódź Kaliska - Warszawa Wschodnia.


W okresie od 1 do 29 lutego Spółka PKP Intercity uruchomi w sumie 277 pociągów. Z czego
24 kategorii EIC, 30 Ex, 193 TLK oraz 30 składów TLK obsługujących trasę Łódź – Warszawa – Łódź.

Szczegółowe informacje na temat modernizowanych tras można znaleźć na stronie zarządcy infrastruktury http://www.plk-inwestycje.pl/mapa/. Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy można uzyskać na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz pod numerem Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych). Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasach przewoźnika oraz za pomocą systemu internetowej sprzedaży na stronie www.intercity.pl.

Małgorzata Sitkowska
Rzecznik Prasowy
PKP Intercity S.A
tel. + 48 (22) 47 42 832


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com