PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 31 stycznia 2012

WIĘCEJ ZA ODPADY...

img W tym roku weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która zmienia zasady postępowania z odpadami komunalnymi. Według nowych zasad za odbiór i zagospodarowanie tych odpadów odpowiadać będzie gmina w zamian za opłatę pobieraną od mieszkańców. System ten obejmie także nieruchomości niezamieszkane, w tym wszystkie zakłady, firmy i inne podmioty wytwarzające odpady, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych i nie zawierają odpadów niebezpiecznych.

Obowiązkiem właścicieli nieruchomości jest wyposażenie w odpowiednie pojemniki na odpady oraz złożenie deklaracji niezbędnej do ustalenia pierwszej opłaty.

Ustawa nakłada także obowiązek segregacji odpadów, w szczególności papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła i opakowań wielomateriałowych oraz odpadów ulegających biodegradacji. Stawka opłaty za odbiór odpadów zbieranych selektywnie będzie niższa, niż dla podmiotów, które nie będą przestrzegać zasad selektywnej zbiórki.

Nowy system ma być wdrożony najpóźniej do 1 lipca 2013. Obecnie trwają intensywne prace nad jego przygotowaniem i wprowadzeniem. Przygotowywana jest szeroka akcja informacyjna, która zacznie się w niedługim czasie.

Jan Mosio UM Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com