PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 sierpnia 2019 roku
ZAPRASZAMY NA LETNIE GRILLOWANIE - 11. URODZINY RADIA HIT - OŁAWA, BASEN MIEJSKI 17 SIERPNIA 2019R. OD GODZINY 14:00 - 17:00 ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 2 luty 2012

ZAMARZŁ BY NA ŚMIERĆ

img 1 lutego b.r. w godzinach wieczornych policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uratowali życie 65 – letniemu mężczyźnie, który leżał w rowie, wychłodzony, zmarznięty i niekomunikatywny.

Około godz. 18:00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego otrzymali informację, że w okolicach ronda przy ul. Kutrowskiego w Oławie, widziany był starszy mężczyzna, który od kilku godzin chodził bez celu. Początkowe sprawdzenie uzyskanej wiadomości nie zostaje przez policjantów potwierdzone. Na zewnątrz temperatura wskazywała – 15 stopni Celsjusza. Policjanci z uwagi na tak duży mróz, nie dali za wygraną. Sprawdzili trasę z Oławy w kierunku Stanowic, niestety nadal ze skutkiem negatywnym. Postanowili sprawdzić ulice przy Nowym Otoku, tam rozpytali ulicznych przechodniów. Jeden z mężczyzn potwierdził, że około 18:00, przy ul. Kutrowskiego, widział spacerującego mężczyznę w starszym wieku. Była godz. 19:00. Policjanci pieszo sprawdzili pola rolne od strony drogi K94 w kierunku torów kolejowych przy ul. Zacisznej. O godz. 19:30 w rowie 150 metrów od drogi głównej zauważyli białą płachtę foli, a pod nią leżącego mężczyznę. Nie dawał oznak życia, policjanci sprawdzili czynności życiowe – oddychał. Przenieśli go do radiowozu, tam stopniowo ogrzewali samochód. Mężczyzna otworzył oczy, rozumiał, co się do niego mówiono, był trzeźwy. W trakcie oczekiwania na zespół pogotowia ratunkowego, policjanci ustalili dane osobowe. Okazało się, że jest nim 65-letni mężczyzna, pochodzący z województwa mazowieckiego. Od 4 lat prowadzi wędrowniczy tryb życia, nie ma rodziny u której mógłby zamieszkać w okresie zimowym. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia, udzielił mężczyźnie pomocy medycznej. Mężczyznę przewieziono do budynku KPP, gdzie otrzymał ciepły posiłek i napoje. Niestety, na terenie powiatu oławskiego, nie ma miejsca dla takich osób jak odnaleziony staruszek, o tej porze żadna z instytucji pomocowych na terenie powiatu jest nieczynna. Pozostaje zatem pytanie – co czynić w takich sytuacjach, gdy w powiecie brak jest stosownych rozwiązań tego społecznego problemu?
Bezdomnego po ogrzaniu i nakarmieniu odwieziono do schroniska brata Alberta we Wrocławiu.

Dzisiejszej nocy w Polsce z wychłodzenia zmarło 9 osób, z tego 2 na terenie województwa dolnośląskiego.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com