PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 16 lipca 2018 roku
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w tra --- W Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach – do odbioru znaleziona damska torebka --- Bezpieczna Wielkanoc – oławska Policja radzi ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 11 luty 2012

DO WARSZWY W 3 GODZINY!

img Już za dwa lata podróż ze stolicy Dolnego Śląska do Warszawy skróci się nawet do 3,5 godzin, tak mówili na  konferencji minister transportu Sławomir Nowak oraz marszałek Rafał Jurkowlaniec . Wszyscy obecni marszałkowie i wicemarszałkowie zgodzili się również, że istnieje konieczność budowy Kolei Dużych Prędkości w Polsce.

W 2014 roku to właśnie przez Częstochowę i Koniecpol pociągi z Wrocławia do stolicy będą jeździć najszybciej. Przyspieszenie podróży do stolicy, która obecnie trwa nawet 6 godzin będzie możliwe dzięki modernizacji niemal w całości trasy Wrocław – Opole – Częstochowa – Koniecpol – Warszawa. Minister Nowak wraz z marszałkiem Jurkowlańcem potwierdzili tym samym, że to połączenie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Dolnego Śląska.

Dużo uwagi poświęcono także kwestii istnienia w Polsce Kolei Dużych Prędkości. Obecni na konferencji przedstawiciele poszczególnych województw: marszałek Jurkowlaniec, wicemarszałek Łużniak, Witold Stępień marszałek województwa łódzkiego, Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego, Roman Ciepiela wicemarszałek województwa małopolskiego, Wojciech Jankowiak wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Tomasz Kostuś wicemarszałek województwa opolskiego, Mariusz Kleszczewski wicemarszałek województwa śląskiego oraz Jarosław Sokołowski wicemarszałek województwa lubuskiego jednogłośnie wskazali konieczność budowy w Polsce Kolei Dużych Prędkości.

Perspektywa powstania kolei dużych prędkości w Polsce, znaczenie rozbudowy kolei dla harmonijnego rozwoju polskich miast oraz możliwości modernizacji infrastruktury kolejowej na trasie Wrocław-Warszawa. Między innymi wokół takich tematów toczyły dyskusje uczestników dzisiejszej konferencji „Połączenia kolejowe jako czynnik integracji gospodarczej i społecznej”. W spotkaniach brali udział m.in. minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz wicemarszałek Jerzy Łużniak, marszałkowie i wicemarszałkowie województw, prezes PKP PLK, prezesi spółek przewozowych oraz naukowcy. Wszyscy zainteresowani przedstawili plany i oczekiwania jakie wiążą z rozwojem nowoczesnego transportu kolejowego. Organizatorami  spotkania jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Koleje Dolnośląskie.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com