PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 23 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 18 luty 2012

Przebierany złodziej

img W dniu 15 lutego o godz. 02:15 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który tej nocy dwukrotnie ukradł czteropak piwa na jednej z oławskich stacji paliw.

W dniu 15 lutego o godz. 02:15 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który tej nocy dwukrotnie ukradł czteropak piwa na jednej z oławskich stacji paliw.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące kradzieży piwa na jednej z oławskich stacji paliw, policjanci otrzymali o godz. 0:15. Ekspedientka podała rysopis mężczyzny: spodnie koloru jasnego, czarny płaszcz do pasa, czarną bluzę z wzorami, na głowie kaptur, a na twarzy zawiązany czarny szalik.

Drugie zgłoszenie dotyczyło najprawdopodobniej kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna w wieku około 20 lat, ubrany w kurtkę koloru beżowego oraz jasne bojówki wszedł na tą samą stację w celu kradzieży czteropaku piwa, wtedy ekspedientka zdążyła podbiec do mężczyzny i chwyciła za towar. Sprawca szarpał ją za ubranie, a następnie odepchnął, po czym uciekł z piwem. Policjanci rzetelnie sprawdzali każde miejsce w które teoretycznie mógł oddalić się poszukiwany. Na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, wiek odpowiadał rysopisowi sprawcy tych kradzieży, ubrany był jednak w damską kurtkę koloru czarnego oraz beżowe spodnie. Ten charakterystyczny jasny kolor spodni wzbudził w policjantach wątpliwości. W toku wykonywanych czynności potwierdzono podejrzenia policjantów, bowiem jak się okazało, to właśnie ten mężczyzna dokonał tej nocy obu kradzieży. Jest nim 20-letni mieszkaniec Oławy, który na stałe przebywa w Holandii. Ekspedientka rozpoznała mężczyznę z wcześniejszych kradzieży piwa na tej stacji. Oławianin przyznał, że metodą jego działania, było między innymi zmiana odzieży, bo jak mówi chciał być „nierozpoznawalny”.

W chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające zarówno kwalifikację prawną czynów, jak również wcześniejszych kilkunastu kradzieży towarów sklepowych na tej stacji paliw.

źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com