PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 12 marca 2012

OKRADAŁ PRACODAWCĘ

img Policjanci z Oławy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży podzespołów do sprężarek i innych elementów wyposażenia silnika, których produkcją zajmuje się jedna z firm na terenie powiatu oławskiego. Sprawca, zatrudniony w tej firmie, w lutym br. “wyniósł” z zakładu kilkadziesiąt elementów. Z tego tytułu pracodawca poniósł straty rzędu 1600 złotych.

W ostatnim dniu lutego br. właściciel firmy produkującej części zamienne do sprężarek (między innymi pierścienie, uszczelki, zaworki) zgłosił oławskiej policji, fakt kradzieży tych części. Straty jakie poniósł z tego tytułu, wycenił na 1600 zlotych. Policjanci Wydziału Kryminalnego zajęli się tą sprawą. Zebrali od pokrzywdzonego wszelkie istotne informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy bądź sprawców tego przestępstwa. Podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły im na wytypowanie osoby, która w świetle zebranych przez nich materiałów dowodowych, mogła dokonać tego przestępstwa. Informacje zebrane od pokrzywdzonego i innych osób mogących mieć związek ze zdarzeniem, doprowadziły do zatrzymania 46-letniego oławianina, który był zatrudniony u zgłaszającego. Policjanci ustalili, że oławianin na przestrzeni dwóch tygodni lutego br. “wyniósł” z firmy kilkadziesiąt różnych elementów. Części te w postaci skopletowanych zaworków do sprężarek były wystawiane do sprzedaży na jednej z aukcji internetowych. Nieuczciwemu pracownikowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W sprawie tej prowadzone jest postępowanie.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com