PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 28 marca 2012

PLANOWANE REMONTY DRÓG

img Zarządcy dróg przebiegających przez Oławę zajęli się pozimowymi remontami i sprzątaniem dróg. W najbliższym czasie zostaną załatane ubytki w nawierzchniach bitumicznych, poprawi się estetyka i komfort przemieszczania na Oławskich drogach.

Zarządca drogi krajowej nr 94 rozpocznie sprzątanie dróg w ostatnim tygodniu marca, w tym zamiatanie jezdni, mycie znaków drogowych, przycięcie drzew i krzewów oraz usuwanie ubytków nawierzchni jezdni.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, odpowiadająca za stan dróg wojewódzkich w obrębie miasta. Do końca kwietnia ma załatać wszystkie dziury w jezdni. Do Świąt Wielkanocnych DSDiK ma wykonać te prace na odcinku od przejazdu kolejowego do granic miasta na drodze nr 396, w kierunku Strzelina. Również do świąt ma być uprzątnięty teren wzdłuż ul. 3 Maja.
Powiatowy Zarząd Drogowy prowadzi prace remontowe na drogach powiatowych i deklaruje ich zakończenie w ciągu dwóch tygodni.
Drogi miejskie o nawierzchni bitumicznej będą remontowane przez wyłonioną w przetargu firmę PRDM Brzeg - prace rozpoczną się 2 kwietnia.
Do czasu zakończenia inwestycji związanych z budową sieci wodno-kanalizacyjnej na osiedlu Nowy Otok, na drogach asfaltowych będą wykonywane remonty prowizoryczne.
W ramach remontów cząstkowych będzie naprawiona masą bitumiczną na gorąco nawierzchnia chodników na Brzeskiej, Kościuszki i Browarnianej. Również będą wyremontowane chodniki z kostki betonowej na ulicach Żołnierza Polskiego i Żołnierzy AK. Te prace potrwają do końca czerwca br.
Remonty będą prowadzone również na drogach o nawierzchni gruntowej. Dróg o takiej nawierzchni znacznie przybyło, w związku z dynamiczną rozbudową osiedli Nowy Otok, Nowy Górnik i Zaodrze. Obecnie jest ponad 20 km takich dróg i ta wielkość wciąż rośnie. Ze względu na specyficzne warunki gruntowo-wodne, utrzymanie dróg gruntowych jest szczególnie trudne. Będzie wykonywane ich profilowanie równiarką drogową i utwardzanie mieszanką kamienną.

Źródło: UM Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com