PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 17 kwietnia 2012

POŻAR ZA 180 TYS. ZŁ...

img 4 kwietnia br. doszło do pożaru budynku gospodarczego w jednej z podoławskich miejscowości. Straty oszacowano na kwotę 180 tysięcy złotych.

Przed godziną 20. zauważono ogień wydobywający się ze stodoły na terenie jednej z posesji podoławskiej miejscowości. W akcji gaśniczej wzięło udział kilka zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Oławy i Jelcza- Laskowic oraz cztery jednostki OSP. Mimo podjętych niezwłocznie działań całkowitemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu jak również znajdujący się w stodole sprzęt rolniczy oraz wyposażenie. Nikt z mieszkańców i ratowników nie odniósł obrażeń. Miejsce pogorzeliska poddano oględzinom z udziałem biegłego, który wstępnie stwierdził, iż przyczyną pożaru mogło być podpalenie. W ocenie biegłego pożar stanowił zagrożenie dla mienia w wielkich rozmiarach.

Policjanci na podstawie dokonanych ustaleń oraz posiadanego własnego rozpoznania wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. W dniu następnym zatrzymano 25 – letniego mieszkańca tej miejscowości, który przyznał się do podpalenia stodoły. Nie był w stanie jednak wyjaśnić dlaczego to zrobił. Mężczyzna ten podejrzany jest również o wcześniejsze dokonanie szeregu innych przestępstw związanych ze zniszczeniem czy uszkodzeniem mienia na szkodę swoich sąsiadów.

Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, grozi kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com