PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 30 kwietnia 2012

WZMOŻONE DZIAŁANIA POLICJI...

img Przez cały nadchodzący tydzień nad bezpieczeństwem podróżnych i mieszkańców będzie czuwało więcej niż zazwyczaj stróżów prawa.

W tym roku wzmożone działania oławskich policjantów trwają już od 27 kwietnia, a zakończenie akcji zaplanowano na 3 maja. Możemy więc częściej natknąć się na policyjny patrol czy kontrolę. 

Alicja Jedo - Rzecznik prasowy KPP-OŁAWA (SŁUCHAJ)

Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego - st. asp. Witold Walkowiak (FILM) 

Podczas ubiegłorocznego majowego weekendu  na Dolnym Śląsku doszło do 30 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 45 zostało rannych.  W powiecie oławskim doszło do 1 wypadku, w wyniku którego 1 osoba została poszkodowana.  Zatrzymano także 2 nietrzeźwych  kierowców.

 

OSTROŻNIE Z GRILLOWANIEM!

Rozpoczynający się właśnie wyjątkowo długi weekend  sprzyjać będzie grillowaniu. Zanim zaczniemy jednak biesiadowanie przy ognisku powinniśmy pamiętać, że jego rozpalenie w niedozwolonym miejscu może grozić mandatem nawet do wysokości 5 tys. zł. W wyjątkowych sytuacjach możemy zostać  ukarani karą pozbawienia wolności.. Za to możemy grillować na balkonie czy w parkach miejskich, jeżeli nie naruszamy przepisów przeciwpożarowych, oraz wewnętrznych rozporządzeń administracji osiedla lub parku.

Gdzie wobec tego najbezpieczniej grillować?

Na pewno na własnej działce, jeżeli odległość od zabudowań i lasów  wynosi 100 metrów. A i wtedy powinniśmy pamiętać o przygotowaniu wody i sprzętu do samodzielnego ugaszenia ew. pożaru.

Zwracajmy w takich sytuacjach także  szczególną uwagę na dzieci, gdyż pozostawienie ich bez opieki czy nadzoru skutkuje również karą grzywny, jeżeli miałoby dojść do zaprószenia ognia przez naszych milusińskich.

Wydawać by się mogło, że uzbrojeni w taką „ podręczną” wiedzę nt. grillowania i palenia ognisk   możemy już spokojnie rozkoszować się zapachem pieczonej kiełbaski. Niestety , jeżeli jesteśmy mieszkańcami Pruszkowa czy Słupska, to ogniska nie rozpalimy, gdyż  tam obowiązuje w tym zakresie całkowity zakaz.

Zakaz zakazowi jednak nierówny. Według przepisów Lasów Państwowych grill to też ognisko, ale już według Straży Pożarnej rozpalanie grilla nie należy utożsamiać z rozniecaniem ogniska, a więc można go rozpalać prawie wszędzie, zachowując jednak bezwzględnie środki ostrożności. Jeżeli czynimy to np. w lesie to tylko i wyłącznie w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com