PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 13 maja 2012

OKRADAŁ ALTANY DZIAŁKOWE

img Policjanci wydziału Prewencji podczas nocnego obchodu terenu jednego z ogrodów działkowych w Oławie zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który włamał się do altany ogrodowej. Sprawca tuż przed zatrzymaniem odłożył na ziemię wyrwaną kratę okienną i wszedł do środka. Policjanci zareagowali natychmiast, obezwładnili mężczyznę i doprowadzili go do komendy. Mężczyźnie udowodniono włamania do ponad 30 altan. Sprawa ma charakter rozwojowy. 

Policjanci wydziału Prewencji w nocy z 7/8 mają br. pełnili służbę w swoim rejonie służbowym. Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie zgłoszenia mieszkańców o włamaniach do altan funkcjonariusze postanowili sprawdzić tereny ogrodów. Na jednym z nich, usłyszeli głos metalicznych uderzeń. W chwilę później, przy jednej z altan zauważyli mężczyznę wyciągającego z okna kratę zabezpieczającą. Ich reakcja była natychmiastowa. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i przewieźli go do komendy .Przy zatrzymanym policjanci znaleźli plecak z narzędziami mogącymi służyć do włamania oraz z różnymi elementami wykonanymi z miedzi i mosiądzu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Dalsza praca procesowa policjantów pozwoliła na przedstawienie mu ponad 30 zarzutów dotyczących włamań do działek. 50-letni sprawca przyznał się do popełnionych przestępstw. Wstępną wartość strat poniesionych przez właścicieli, oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 10000 złotych. Sprawca kradł z altan kradł wszystko co można było sprzedać w punktach skupu złomu. Tłumaczył, że zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczał na wydatki życia codziennego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie jest wykluczone , że mężczyzna okradł więcej ogrodów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

Źródło: KPP - Oława 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com