PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 2 listopad 2009

Areszt dla sprawcy ugodzenia nożem.

img Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który kilkakrotnie ugodził nożem swoją żonę. Sąd Rejonowy w Oławie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował trzy miesiące aresztu wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

Do tragedii doszło 25 października br. w jednym z mieszkań na ul. Piastowskiej w Jelczu-Laskowicach. Podczas awantury domowej nietrzeźwy mężczyzna ( 3.31 promila alkoholu w organizmie) czterokrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową swoją żonę, która również była nietrzeźwa (ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie). Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia zatrzymali sprawcę i do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Na miejscu zdarzenia grupa dochodzeniowo-śledcza wykonywała czynności procesowe pod nadzorem prokuratora, mające na celu zabezpieczenie wszelkich śladów i dowodów przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy dostarczył wszelkich podstaw do przedstawienia mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. Prokuratur zawnioskował o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie dla sprawcy. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pzbawienia wolności lub kara dożywotniego więzienia.

Źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com