PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 6 wrzeœnia 2012

NOWY SPRZĘT DLA SZPITALA

img Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie otrzymał darowiznę w kwocie 110 000,00 zł. od Fundacji Polska Miedź z Lubina z przeznaczeniem na zakup Aparatu ultrasonograficznego na potrzeby Oddziału Dziecięcego.


Mając na uwadze dobro i zdrowie chorych dzieci z rejonu Oławy i Jelcza-Laskowic, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oławie Andrzej Dronsejko wraz z Ordynator Oddziału Dziecięcego Olgą Ziółkowską zwrócili się z prośbą do Zarządu Fundacji Polska Miedź w Lubinie  o dofinansowanie zakupu nowego ultrasonorafu z przeznaczeniem na Oddział Dziecięcy. Dotychczasowe badania USG u dzieci, lekarze Oddziału Dziecięcego wykonywali na starym, wysłużonym już sprzęcie. W lipcu 2012 roku, po akceptacji wniosku o udzielenie darowizny oraz przeanalizowaniu przedstawionego projektu badania dzieci w Oddziale Dziecięcym pn.: „Badania ultrasonograficzne przesiewowe i diagnostyczne u noworodków, niemowląt, dzieci chorych przebywających w Oddziale Dziecięcym i  w  Oddziale Noworodków oraz dzieci ambulatoryjnych z terenu powiatu oławskiego i Jelcza-Laskowic”, Zarząd Fundacji Polska Miedź podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania w wysokości 110 tys. zł. na zakup aparatu ultrasonograficznego dla potrzeb Oddziału Dziecięcego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oławie. Dnia 28.08.2012 roku na Oddziale Dziecięcym został zainstalowany nowy Ultrasonograf  ALOKA SSD-3500.

Dzięki Fundacji Polska Miedź, nowo zakupiony aparat USG przyczynia się do poprawy jakości i wiarygodności badań diagnostycznych u dzieci. Praca na nowym aparacie USG umożliwia wczesną diagnostykę wielu schorzeń i pozwoli szybko wdrożyć konieczne procedury lecznicze. Nowy ultrasonograf posiada ważne dla dzieci 3 głowice: głowica do badania narządów jamy brzusznej, głowica do badania przezciemieniowego głowy, głowica do badania narządów mniejszych /tarczycy, węzłów chłonnych, serca/.

W świetle aktualnej wiedzy medycznej, posiadanie aparatu USG jest niezbędnym sprzętem do fachowej diagnostyki i prawidłowego leczenia chorych dzieci. ZOZ w Oławie jest Ośrodkiem Szkoleniowym kształcącym młodą kadrę medyczną. W 2009 roku Oddział Dziecięcy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oławie spełnił wszystkie stawiane mu wymogi i otrzymał akredytacje z Ministerstwa Zdrowia i Opieki Zdrowotnej w Warszawie na szkolenie pięciu lekarzy rezydentów z zakresu pediatrii. Młoda kadra medyczna również czynnie uczestniczyła w przygotowaniu założeń projektu polegającego na badaniach przesiewowych i diagnostycznych, których przeprowadzanie było warunkiem niezbędnym do otrzymania darowizny z Fundacji, a obecnie zaangażowana jest w program szkolenia z zakresu badania USG  u dzieci.

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oławie, Ordynator i Lekarze Oddziału Dziecięcego w imieniu swoim i w imieniu małych chorych dzieci, kierują gorące słowa podziękowania i wyrazy wdzięczności do Zarządu Fundacji Polska Miedź za zrozumienie potrzeb i ogromny dar serca w postaci dofinansowania zakupu nowego ultrasonografu .


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com