PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 3 stycznia 2013

SPRAWCY WŁAMAŃ ZATRZYMANI

img Oławscy policjanci zatrzymali trzech sprawców przestępstw, popełnianych przeciwko mieniu. Mężczyznom udowodniono 17 kradzieży i włamań do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych. Ich łupem padło mienie o wartości 30 000 złotych. Część skradzionego mienia policja odzyskała.Dwóm sprawcom, działającym w warunkach tzw. recydywy grozi zaostrzona kara pozbawienia, wolności nawet do 15 lat.

W lipcu br. mieszkaniec powiatu oławskiego zgłosił dyżurnemu policji włamanie do domu jednorodzinnego w budowie. Łupem sprawców padły elektronarzędzia i materiały budowlane o wartości 4 000 złotych. Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady, jednak rokowania na szybkie wykrycie sprawcy bądź sprawców,na tamtym etapie postępowania, były nikłe. Zwrot w sprawie nastąpił we wrześniu br. gdy policjanci pozyskali dodatkowe informacje, które w znacznym stopniu przyczyniły się do ustalenia i zatrzymania sprawców włamania. Okazali się nimi trzej mężczyźni w wieku od 19 do 30 lat. Wszyscy, to mieszkańcy powiatu wrocławskiego. Przeprowadzone czynności procesowe potwierdziły, że zatrzymani mieli na sumieniu szereg innych przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścili się w okresie od listopada 2011r. do września 2012. Włamywali się do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych na terenie trzech powiatów: oławskiego, strzelińskiego i wrocławskiego. Kradli sprzęt i materiały budowlane, oprócz tego motorowery, katalizatory, nawigację samochodową oraz sprzęt elektroniczny. Ogólna wartość skradzionego mienia to kwota około 30 000 złotych.
Policja odzyskała część skradzionego mienia. Sprawcom udowodniono popełnienie 17 czynów zabronionych. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn będzie odpowiadało karnie w warunkach recydywy, co wiąże się z zaostrzonym wymiarem kary.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com