PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 18 kwietnia 2013

DOTACJE NA USUNIĘCIE AZBESTU

img

Powiat Oławski przystąpił do realizacji programu usuwania azbestu, na który w tegorocznym budżecie zaplanowano ponad 70.000 złotych. Do 30 kwietnia 2013 potrwa przyjmowanie wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie azbestu.

Wnioski (na odpowiednich formularzach)należy składać w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Oławie. O datację mogą ubiegać się między innymi:

* osoby fizyczne,
* wspólnoty mieszkaniowe,
* osoby prawne,
* podmioty prowadzące działalność
gospodarczą,
* jednostki będące gminnymi lub
powiatowymi osobami prawnymi.

Dotacje udzielane będą w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych brutto, nie więcej niż 20.000 złotych.
W przypadku, gdy usuwanie azbestu nie będzie wymagało wykonywania robót budowlanych, w rozumieniu przepisów ustawy z 7 lipca 1994 „Prawo budowlane" (DzU z 2010, nr 243, poz. 1623), dotacje udzielane będą w wysokości do 25% kosztów kwalifikowanych brutto, nie więcej niż 20.000 złotych.

Na stronie internetowej, w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Oławie, w zakładce „Usuwanie azbestu", zamieszczono uchwałę nr XXIV/166/2012 Rady Powiatu w Oławie z 26 września
2012, w sprawie zasad udzielania dotacji celowych na usuwanie azbestu oraz formularz wniosku o udzielenie dotacji wraz załącznikami. Uchwała RP określa szczegółowo zasady udzielania dotacji, kryteria wyboru inwestycji do dofinansowania, oraz tryb postępowania przy udzielaniu dotacji i sposób jej rozliczania. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową starostwa (BIP) oraz do kontaktu z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska, pod numerami telefonów: 71-301-15-72 i 71-301-15-26.

Wzór formularza: www.bip.starostwo.olawa.pl/file.php?attachment=6753


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com