PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 18 czerwca 2013

POMÓŻ JUSTYNIE!

img

Pozwalamy sobie zwrócić się o pomoc w leczeniu straszliwej choroby, na którą zapadła nasza koleżanka - nauczyciel, instruktor ZHP, wolontariusz, pracownik naszej szkoły - pani Justyna Piotrowska.

Mimo, że serca i umysły uczniów rozpala, to sama gaśnie. Codziennie widzimy jej
powolne umieranie. Po urodzeniu córeczki (4 lata temu) zaczęła mieć problemy zdrowotne, rok czasu wielu lekarzy specjalistów nie potrafiło zdiagnozowaćnadciśnienia płucnego, które pojawiło się najprawdopodobniej wskutek porodu.


Zdajemy sobie sprawę, że pani Justyna cierpi na ciężką chorobę. Wiemy, że ludzie umierają, bo nie można im pomóc, ale w naszym odczuciu powinni mieć prawo do właściwego, jak najlepszego leczenia i pełnej opieki medycznej. Sądzimy, że w przypadku pani Justyny powinno się zrobić więcej, zasłużyła ona na to, aby znalazła się szansa i ktoś, kto z pasją zawalczy o jej życie.


Pani Justyna podczas tej długotrwałej choroby, cały czas jest czynnym, wzorowym
pracownikiem, nie korzysta ze zwolnień lekarskich ani urlopu zdrowotnego. Pracę traktuje jako jedyną terapię, która nakazuje jej pokonywać straszliwe zmęczenie organizmu. Ma 34 lata, wychowywała się w rodzinie nauczycielskiej, od 7 roku życia, po śmierci ojca wychowywała ją i siostrę samotnie mama. Jej pasją jest nie tylko praca dydaktyczna, ale też działalność społeczna, na którą uwrażliwia dzieci i dorosłych. Od początku istnienia WOŚP wraz ze swoimi harcerzami angażuje się w tą piękną ideę. W ubiegłym roku mimo ciężkiej choroby
pod jej kierunkiem drużyna zebrała pokaźną sumę 12 tys. zł. Jej życie to dawanie z pasją siebie innym, to pasmo wielu sukcesów jej wychowanków. Jej uczniowie odnoszą sukcesy w międzyszkolnych konkursach. Byli uczestnikami rejsu "Śladami Zawiszy", wygrali wycieczkę do Londynu, w ramach skautingu przebywali na zlocie w Anglii, reprezentując nasz kraj brali udział w Zlocie Harcerzy we Lwowie. Odnoszą także sukcesy na terenie miasta i województwa w przeglądach teatralnych. Za jej sprawą uczennica otrzymywała stypendium naukowe Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Jej uczniowie wygrali konkurs fotograficzny . "Wolność" i w nagrodę byli gośćmi Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 
Ten list kierujemy do wielu ważnych w naszym życiu społecznym osób, Przyjaciół,
instytucji, z nadzieją, że ich wrażliwość, kompetencje i możliwości mogą sprawić wiele.


Nr rachunku dla Justyny:

51 1240 1994 1111 0010 5166 3028
Fundacja Świat z Uśmiechem
ul. Kopernika 6
56-400 Oleśnica
Prezes Fundacji - Agnieszka Grażyńska

tel. 605447234
e-mail: fundacjaswiat@gmail.com


 W imieniu Społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im.

 Bolesława Chrobrego w Oławie, Pracowników, Rady

 Rodziców i uczniów - Dyrektor Zdzisława Golańska

 W imieniu Hufca ZHP w Oławie - instruktorów,

 zuchów i harcerzy - Komendant hm Jerzy Październik


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com